Bet365 Slovensko

Saunders neskoro vyzval len 14 hráčov počas víťaznej kampane v rokoch 1980-81, no vedel, že musí získať ďalšie orgány, aby sa vyrovnali s pracovným zaťažením, ktorým čelí Villa počas novej sezóny. Avšak Andy Blair by bol jediným novým hráčom, ktorý sa pripojil k klubu, kosťou sporu medzi Saundersom a jeho predstavenstvom, čo vytvorilo napätie v klube a zohralo úlohu v tom, čo malo nasledovať. Vila mohla mať šťastie so zraneniami v Bet365 predchádzajúcom roku, ale nebolo by to tak šťastné, že začiatok sezóny 1981/82. Kľúčové zranenia Garyho Shawa a Kena McNaughta okamžite pretiahli tím 13 hráčov už v tretej ligovej hre.Dve porážky v prvých dvoch ligových zápasoch ukázali, že obrana ich koruny nebude jednoduchá a šesť po sebe idúcich remíz po víťazstve 3: 1 v Tottenhame bolo rovnako znepokojujúce, najmä vzhľadom na to, že to bolo prvé obdobie nového tri body pre systém výhier. V čase, keď prišlo prvé kolo európskeho pohára, bolo čoraz viac zrejmé, že Villa by sa mala pozrieť na jeden z troch pohárových súťaží, na ktorých hrali na Bet365 úspech. Prvé kolo: FC Valur Reykjavík prvé kolo bolo láskyplné k tomu, že prvýkrát vstúpil do tímu vily. FC Valur Reykjavik boli ideálnym protivníkom, islandským oblečením na čiastočný úväzok, ktoré obsahovalo učiteľa, ekonóma a rozhlasového komentátora vo svojom tíme.Nie je prekvapením, že Saunders požadoval, aby jeho tím šiel “rovno na štyri alebo päť gólov”, a pred 20,481 vo Villa Parku, dostal jeho prianie. Víťazstvo 5: 0 bolo tak pohodlné, ako to znie, s Tonym Morleym otvoreným Bet365 bodovaním a Peter Withe a Terry Donovan obaja držiaci závesy. The Times opísal Valurove úsilie ako “slabú výzvu” a to bolo pravdepodobne láskavé. Facebook Twitter Pinterest Peter Withe oslavuje, keď skóroval jeden z jeho dvoch gólov proti FC Valur z Reykjavíku.

Návratná noha bola rovnako priamočiara, a to aj napriek ľadovej vôli a zápachu hnijúcich rýb vo vzduchu.Zvýšený návratom Shawa, ktorý bol zranený Bet365 zranením z predsezónnej sezóny v Grécku, Villa utiahla celkovo 7-0, pričom hviezda Anglicka U21 zaznamenala obidve góly na Islande. Na turnaji zostalo veľa veľkých zbraní – Liverpool, Bayern, Juventus, Benfica – takže Villa bola v ďalšom kole šťastná, že v ďalšom kole zvíťazí Dynamo Berlin. Druhé kolo: Dynamo Berlin

Villa porazila východ Nemecký národný tím 4-2 v predsezónnom zápase, ale Nottingham Forest Brian Clough sa snažil poraziť klub v ich štvrťfinále v Európskom pohári v roku 1980. Pri prvom zápase, ktorý sa má hrať v tieni Berlínskeho múru, Norman Fox z časopisu Times mal pravdu vo svojom hodnotení, že “Villa bude dobre sa vrátiť s remízou alebo zvládnuteľnou porážkou”.Dostali by oveľa viac, ale dlžnú dlhú vďačnosť dlžili oboch brankár Jimmymu Rimmerovi a lietajúcemu krídlu Morleymu. Facebook Twitter Pinterest Aston Villa krídla Tony Morley ukazuje Bet365 obrancu Dynamo Berlín čistý pár podpätkov počas ich druhého kola druhého kola európskeho pohára v Villa Park. Fotografia: Bob Thomas / Getty Images Villa prešla svojou prvou skutočnou skúškou, Morleyho gól po piatich minútach rozhodujúci pre nastavenie tónu, hoci hráči tímu Dynamo neboli ohromení, že Shaw už bol v pohybe označený ako offside. aby rozhodca ignoroval svojho režiséra.Hneď na začiatok hry sa dostali do víťazstiev Villaa, ktoré im umožnili absorbovať tlak a potlačili domácu obranu, ale vyrovnanie z Riedigera hneď po prestávke a ústup od trestného činu po tom, čo Ivor Linton nahradil pokutu. aby ste odložili dobrú prácu s 10 minútami na hranie.

Našťastie Artur Ullrich narazil na miesto so svojim kopom; neúspešne odskočil Rimmer na ceste späť, takže nechal gól pre východonemecký. Rimmer však skvele reagoval, keď vyskočil, aby premenil Ullrichov druhý pokus o bar. Po panike, vtedy mal Villa dodatočný Bet365 bonus, ktorý chytal víťazstvo o päť minút neskôr.Morley vyskočil zo svojej vlastnej polovice, aby skóroval “nádherný gól, ktorý sa hodí k miešanému predstaveniu”, aby použil slová Foxu, ktoré ukazujú jeho rastúci význam pre klub a zdanlivo krajinu. Napriek svetovému poháru v roku 1982, Morley nebol nikde vidieť, veľmi zvláštne rozhodnutie pri zohľadnení jeho európskych obrazov.

Keďže druhá etapa pokročila, všetkým bolo jasné, že posledných 10 minút Berlín bol rozhodujúci. Aj napriek tomu, že Villa prešla cez nožnicu bránu, stráca sa cez noc a skončila na promenáde. Terletzki sa na ľavej strane naplno presunul na úvodnú stranu a Rimmer ešte raz musel stlačiť neskoro Riedigerovo úsilie.Villa prešla cez góly a napriek tomu sa Bet365 podarilo dať svojich fanúšikov cez wringer.Quarter-finále: Dynamo Kyiv

Keď sa remíza uskutočnila v decembri, Villa dostala ďalšiu zložitú cestu za železnou oponou. Dynamo Kyiv, ktorý poskytol ZSSR osem hráčov vo Svetovom pohári v roku 1982, bol nebezpečný, hoci Villa by mala prospech zo skutočnosti, že štvrťfinále bude prvou etapou Kyjeva prvým súťažným zápasom roka kvôli zimnej prestávke.

Kravata bola tri mesiace, ale medzičasom sa zdá, že vianočná sezóna sa odrazila od jednej drámy k druhej.Nespokojne porazený v štvrťfinále ligového pohára zo strany susedov West Brom – Morley bol vyslaný v tuneli v polčase – forma šampiónov obhajujúceho liga bola znepokojujúca: tím začal vo februári na 17. mieste a len tri body z prestupu zone. A potom sa Bet365 objavila ďalšia kríza na obzore. 9. februára 1982 Saunders opustil klub po rade s hlavným akcionárom Ronom Bendallom. “Ak som zamestnaný, aby som mohol prevádzkovať futbalový klub, potom nie som chlapec v kancelárii,” sťažoval sa Saunders, hoci sa verí, že hlavná otázka sa točila okolo jeho zmluvy. Bolo hlásené, že Saunders chcel kontrakt, ktorý mu poskytol trojročnú výplatu v prípade jeho prepustenia, ale keď Bendall odmietol, manažér odstúpil.Facebook Twitter Pinterest Ron Saunders opúšťa tréningové ihrisko Aston Villa, Bodymoor Heath, po odstúpení z funkcie manažéra. Fotografia: Gerry Armes / Popperfoto / Getty Images Bendall sa obrátil na hlavného skautky Aston Villa Tonyho Bartona, aby si naplnil boty Saundersa na dôstojnej báze. Bol úplne neznámy pre Bet365 mnohých na zemi, ale muž, ktorý očividne mal oko pre talent, keď si všimol polovicu víťazného šampionátu. Aby Saunders dokončil šialenstvo, Saunders sa potom rozbehol na rivalov mesta Birmingham City a ihneď prehral s jeho starým klubom a dal Bartonovi prvé víťazstvo ako manažér.Fanúšikovia vily opustili Saundersa v žiadnom prípade pochybnosti o svojich pocitoch. “Saunders, musíš byť bláznivý” a “nepotrebujeme ťa už” medzi ditties zamerať sa na ich bývalý manažér. Barton zastavil hniloby, vyhral sedem z jeho prvých 12 ligových zápasov, a napriek tomu, že Tottenham vyradil Villa z FA Cupu, návrat McNaughta a opätovné obohatenie majstrovstiev v prvom rade, dal klubu pozitívny ráz, keď sa blížilo štvrťfinále európskeho pohára.

Vzhľadom na ľadové podmienky v Kyjeve bola prvá etapa presunutá 300 míľ na juh do krymského mesta Simferopol, ale to nebolo úplne spokojnosť Villa. Očakávajúc, že ​​zostanú v pobrežnom meste Jalta, tím bol presunutý do iného hotela a podal oficiálnu sťažnosť.Svojimi vlastnými ustanoveniami, vrátane 150 steakov, 12 tukov vajec, 112 libier zemiakov a chleba, Bet 365 kávy a čaju, sa nálada hráčov a úradníkov ťažko pomohla pri ich príchode. Skočiť do občerstvenia poskytnutého hotelom, stredopoliar Gordan Cowans otvoril chlieb, aby našiel mŕtveho švábu vo vnútri. Facebook Twitter Pinterest Aston Villa hráči a úradníci na letisku Birmingham pred nástupom do letu do Kyjeva. Fotografia: Gerry Armes / Popperfoto / Getty Images

Na prvé veci boli Villa informované o tom, že Kyjev prešiel dvoma hodmi dopredu, aby vyhovoval miestnej televízii. zdá sa, že im spôsobujú veľa škody. Dokonca aj absencia kľúčového centra Allan Evans nemala negatívny vplyv.Des Bremner sa dostal do medzery a za pomoci miešania výkonov od McNaughta a kapitána Dennisa Mortimera bol remeselný 0-0 remíza v prípade práce.

Pred spätnou časťou dominovali noviny dve veci. Po prvé, budúcnosť Bartona, v tlači špekulujú, že bude menovaný manažérom na trvalom základe, ak by Villa skončila prácu proti Kyjeve, a po druhé, stav ihriska Villa Park. Najsilnejší March v Birminghame vytvoril Bet365 vodný kúpeľ, pričom klub vynaložil 12 000 libier na pokrytie ihriska (ťažké vetry bránili vilu používať ho však).V jednej chvíli bola druhá noha ohrozená, ale s pomocou 150 dobrovoľníkov sa ihrisko stalo hrateľným hlavne kvôli veľkému množstvu piesku, ktoré bolo vylodené na hracej ploche. V noci Liverpoolovej šokový výjazd do ČSKA Sofia, Villa udržiavala vlajku Anglicka s pohodlným víťazstvom 2-0 nad nevýrazným Kyjevom. Ciele od Shaw a McNaught ich priviedli do ďalšieho kola, jediným nevýhodou bol vykĺbené lakť Mortimera.O niekoľko štrnásť dní neskôr bol Barton odmenený trojročným kontraktom a ako nový manažér Villy navštívil Belgicko, aby sledoval semifinálových súperov Anderlechta, sezónu klubu, ktorý hrozil, že bude veľmi “po predstavení primátora” pomyslel si veľmi silne obranný výstroj v Belgicku, Anderlecht bol extrémne nebezpečný v protiútoku a vedel, že udržanie čistého listu prvý zápas na Villa Park bol rozhodujúci. A tak by sa to stalo. Anderlecht prišiel do víťazstva Villa, ale Morley bol opäť víťazom zápasu, jeho cieľom bolo oddelenie tímov v priebehu 27 minút.Evans, Shaw a Morley sa všetci priblížili k výhodám, ale Barton bol celkom potešený výsledkom. “Aston Villa je stále dosť blízko k Európskemu poháru, aby si kúpil strieborný lesk,” napísal Frank McGhee v dennom zrkadle po prvej etape, s tlačením nad tým, či jeden gólový náskok bude stačiť proti Anderlechtovmu tímu, ktorý skončil prvú etapu silne. Barton mal predtým veľa obáv. Bremner, Mortimer, Shaw, Cowans, McNaught a Evans všetci zaklopali a nechali manažéra, aby si vtipkoval, že vila prechádza z ľadu na Bet365 ošetrenie početných zranení. “Vyzerá to tu ako bojisko,” povedal Barton. Toto vyhlásenie by bolo veľmi vhodné pre udalosti v Bruseli počas noci, ktorá sa stala v napätí.

Scény na Anderlechtovom štadióne boli vtedy bohužiaľ známe.Boj na terase pred výkopom pokračoval do zápasu a keď jeden fanúšik napadol ihrisko, keď Kenneth Larsen smeroval k Rimmerovi, rozhodca nariadil hráčom späť šatne sedem minút. Nedostatok segregácie bol hlavným problémom, spolu s tým, že asi 600 fanúšikov Villa cestovalo bez lístkov, čo viedlo k nepokojom, ktoré videli 27 zatknutých a 20 zranených. “Ty si spodina Birminghama,” spievali fanúšikovia vily, ktorí sa nepodieľali na kerfuffle. Polícia neustále bojovala proti bežiacej bitke, ozbrojenej obuškami. Nebolo to pekné. Facebook Twitter Pinterest Hráči Aston Villa oslavujú svoje víťazstvo nad Anderlechtom po semi-finálovej druhej etape Európskeho pohára.Fotografia: Keith Hailey / Popperfoto / Getty Images

Chaos bohužiaľ zatienil vynikajúci úspech Villau pri dosahovaní finále Európskeho pohára – McNaughta a Evansa vynikajúce počas 0-0 remízy – a na chvíľu vyzeralo, účasť v súťaži bola pochybná. Anderlecht apeloval na Uefa, že zápas by mal byť buď opakovaný, alebo že Villa by mala byť úplne vykopnutá, a posledný apríl sa stretol osemčlenný výbor, aby rozhodol o osudu anglického klubu. Anderlechtova odvolanie bola odmietnutá a napriek tomu, že bola Villaovi uložená pokuta vo výške 14,500 libier a nariadil si hrať svoj budúci európsky domáci zápas za zatvorenými dverami, Barton a jeho hráči mohli dýchať obrovský úľavu. Finále: Bayern Mníchov

Villa urobili všetko, čo bolo v ich silách, aby sa ubezpečil, že vo finále nebolo opakované, ktoré malo byť umiestnené v Rotterdame.Klub distribuoval 13 000 lístkov na finále prostredníctvom svojho oficiálneho cestovného klubu a apeloval na vládu, aby zabránila neoficiálnym tour operátorom v predaji lístkov, ktoré si kúpili od kontinentu. Na záver finále by bol futbal vo Ville a ich úspech, na ktorý by sa všetci sústredili.

Nie je pochýb o tom, že Bartonova strana bola veľkým fanúšikom na finále.Bayern Mníchov nemusel vyhrávať trofej od roku 1976, ale hráči kalibru Klausa Augenthalera, Paula Breitnera a dvojnásobného európskeho futbalistu roka v Karl-Heinz Rummenigge, boli Nemci oveľa skúsenejší a napriek fantaskému Anglicku posledný rekord v turnaji – Liverpool a Nottingham Forest vyhrali trofej v posledných piatich rokoch – Bayern bol pochopiteľne považovaný za obľúbený. Jeden muž, ktorý urobil fantazijnú Villa bol Daily Mirror Dave Horridge.Je pravda, že to nie je dosť hore, predpokladať, že Leicester City zvíťazí v Premier League, ale hodnotenie pre-zápasov v Horridge sa ukázalo byť strašne presné. “Obidve strany sú v plnej sile a ak Morley dosiahne svoj cieľ [záver v konečnom dôsledku], vidím, že Villa preškriabaný podivným cieľom.”

Morley bude hrať svoju úlohu, ale hlavný hrdina Villa v noci bol neznámym 23-ročným brankárom s jediným predošlým účinkom v prvom tíme (v Boxing Day 1979). Rimmer v utorok vybojoval krk v tréningu a napriek tomu, že sa mu podarilo vyliečiť lieky proti bolesti, musel priznať porážku po deviatich minútach.Vpíšte Nigel Spink. Spink bol v prvej polovici niekoľkokrát povolaný do činnosti a úctivým spôsobom si zachoval úlohu Bernda Durnberga a vytiahol jemnú zastávku, aby poprel nebezpečné Rummenigge. Mladý brankára bol bezmocný, keď akrobatický strelový kop od Bayernovej hviezdy vpred úzko šiel široký, keď Bayern prešiel prevodmi v prvej polovici. Vila bola z väčšej časti na zadnej časti nohy, ale podarilo sa udržať Bayern v ruke. Facebook Twitter Pinterest Karl-Heinz Rummenigge prudou strelou hlavou. Fotografia: Horstmüller / ullstein bild cez Getty Images

Druhá polovica absolvovala podobný kurz. Červená vlna sa neúnavne oprela o bielu stenu, keď Bayern narazil dopredu a dal Villaovi a jeho stúpencom veľa úzkostlivých momentov.McNaught a Evans boli veľkolepí a Spink v prípade potreby naďalej svietil. Ďalšou pokutou, ktorá zabránila Durnbergerovi, bola jeho rastúca dôvera a dokonca aj keď bol porazený, Evans zničil líniu, aby zmaril Nemcov. A potom prišiel ten okamih: tá jediná šanca, že Villa dúfa, že príde aby vyhrali Európsky pohár. Príležitosť bola skoro odmietnutá. Po šikovnej lopte od Shawa doľava vľavo Morley obrátil Hansa Weinera dovnútra von a prešiel, aby odišiel Peter Withe jednoduchým zákrutom. Ale loptička sa na blátivom a piesočnatom povrchu bobula a stredu dopredu nevytvoril čistý kontakt.

“Práve zasiahla bobuľu a trochu sa posadila. Položil som ju na polovicu s nohou a polovicu som ju zasiahla svojou holeňou, “vysvetlila Withe.Našťastie jeho úsilie pripevnila vnútornú časť stĺpika a prekročila čiaru, stredu dopredu oslavovala v sieti, skôr ako objala Shawa a zápasila s Cowans na zem. Facebook Twitter Pinterest Peter Withe zaznamenáva víťazný gól Aston Villa. Foto: Bob Thomas / Getty Images

Cieľ je teraz imortalizovaný na banner na North Stand v Villa Park, s komentárom Brian Moore pripomenutie Withe je 67. minút štrajk: “Shaw, Williams, pripravený podnik doľava. Je dobre prekonaný Tony Morley. Oh, to musí byť! A to je! Peter Withe! “Možno, že Bayern vyčerpali všetky svoje šťastie s anglickými stranami vo svojom kontroverznom finále proti Leedsu v roku 1975. Koneckonců, oni boli lepšími hráčmi na finále v rokoch 1982, 1999 a 2012, ale odišli s nič.Zdá sa, že Withe vyčnieval z Nemcov a napriek niekoľkým úzkostným momentom – vrátane Hoenessu, ktorý správne vylúčil gól z dôvodu ofsafe – Villa sa držala a držala pohár v Anglicku. Facebook Twitter Pinterest Villa priatelia v Rotterdame. Foto: David Bagnall / Rex / Shutterstock

“Je to skvelá trofej, ktorú vyzdvihnúť,” povedal Dennis Mortimer. A bol tak zúfalý, že dostal svoje ruky na európsky pohár, ktorý stál pri prezentačnej oblasti a trpezlivo čakal na svojich spoluhráčov, aby sa k nemu pripojili po tom, čo odišli na oslavu s veľkou vilou.Šál bol neskôr naplnený šampanským, vystúpil cez centrum mesta Birmingham a tiež sprevádzal Spink do svojho domovského mesta Chelmsford. Tony Barton, ktorý mal len 56 dní, teraz mohol dať triumf európskeho pohára nad Bayernom Mníchovom vo svojom životopise, veľmi podobne ako Roberto Di Matteo v Chelsee o 30 rokov neskôr. “Toto je najväčší okamih v histórii Aston Villa,” vyhlásil jubilantný Barton post-zápas, keď chválil vynikajúci tímový výkon predtým, než vybral Spink na zvláštnu zmienku. Facebook Twitter Pinterest Aston Villa držitelia Jimmy Rimmer, vľavo, a Nigel Spink na letisku East Midlands s európskym pohárom v ťahu.Fotografia: David Bagnall / Rex / Shutterstock

Spink bol veľkou súčasťou príbehu, nezkušený mladík sa stal senzitivitou. “Neprekvapilo ma, že som hral tak dobre, pretože som sa v týchto rezerváciach celú sezónu hral,” povedal, pričom všetko to urobil v jeho kroku. Bol by to stále legendou, bez toho, aby sa opäť hral pre klub, ale v priebehu nasledujúcich 14 rokov sa objaví 458 vystúpení, je bezpečné povedať, že je pevne napísaný do folklóru vily.Aston Villa: klub, ktorý sa odvrátil a očakával sa, ešte čítaj viac

Nevyhnutne bolo 26. mája 1982 rovnako dobré, ako pre Villa, Barton a Spink. Štvrť-finálna porážka Juventus vidieť Villa uchopenie na Európskom pohári uvoľnil, a hoci Super Cup bol vyhral, ​​postupné rozpad tímu počas niekoľkých najbližších rokov sa ukázalo ako katastrofálne.V roku 1984 odišiel Barton a klub sa vymykal kontrole. Je zvláštne si myslieť, že len päť rokov po tom, čo ich monumentálna triumfálna vila bude odsunutá. A je ešte zvláštnejšie uvažovať o tom, že príde ďalšia sezóna, keď niektorí z ich starších fanúšikov budú môcť povedať, že to všetko prešli: od Rotterdamu po Rotherham. Ale prinajmenšom majú tie spomienky na dobu, keď Villa dobyla Európu.