David Villa zachrání bod pro Melbourne City proti Newcastle Jets

David Villa udeřil pozdější vyrovnávač, když Melbourne City chytil 1-1 remízu s Newcastle Jets na AAMI Park.

Jets útočník Edson Montano vyhrožoval, 62. minutu. Centrální obránník Newcastle Kew Jaliens a brankář Mark Birighitti, odpovědní za odpuzování takového nebezpečí, které vytvořili hostitelé, neúnavně pracovali na odmítnutí vily. Ale dav 15,717 – non-derby rekord pro domácí klub – by nešel domů zklamaný. Všichni špičkoví branci Španělska, muž, kterého všichni přišli ve své první domácí utkání ve městě, vystřelili domů z okraje boxu v 87. minutě.Birighitti viděl, že to přijde, ale tam bylo málo, co mohl dělat, co Villa udeřil to sladce, aby it dvě branky ze dvou her v A-League.

Bylo pět minut zranění a dobu a obě strany měly šance v frenetické konci, ale byli nuceni rozdělit body.

City dominovaly první polovinu a vypadal silný po celý střet s vila, Damien Duff, Aaron Mooy a Massimo Murdocca všechny vlivné. Vytvořili nadbytek šancí. Silný výstřel Davida Williamse odešel ve vzdálenosti centimetrů od pohromy v deváté minutě, zatímco Villa málem našel na zadní straně sítě s jemnou hlavičkou pozdě v prvním pololetí.Místo toho to bylo ekvádorský útočník Montano, který předtím viděl jen velmi málo opatření, vzhledem k hostiteli se nedostává majetku, který skóroval první.

Birighitti byl jeden z jeho strana je nejlepší, protože hrozilo, že tvrdí, rozdrobený výhru, odvážně závodní ze svého boxu na mnoha příležitostech. Nejpamátnější přišel v 43. minutě, s header 23-letý je potápění zúčtování staví okamžiky před Villa by ho poslal do zadní části sítě.

Obě strany mají jeden bod ukázat z úvodních dvou kolech, s City čelí soupeři Melbourne Victory v sobotu. Město je první domácí zápas, protože je rebadged byl přinejmenším finanční úspěch s tím, že klub prodává ze svého nového domova dres.