Evertonův nový majoritní akcionář Farhad Moshiri pravděpodobně zvýší svůj podíl

Farhad Moshiri se stane majoritním akcionářem v Evertonu, když koupil 49,9% podíl v klubu Premier League, jen počátek jeho převzetí.

Hledání investic do společnosti Bill Kenwright skončilo V sobotu, když byl oznámen Moshiri, britský a iránský podnikatel, který oceňuje americký obchodní časopis Forbes za 1,3 miliardy liber, dohodl dohodu, že se stane hlavním akcionářem společnosti Everton. 60letý hráč prodal svůj podíl v Arsenalu svým obchodním partnerům Alisherem Usmanovovi v pátek, než zaplatil za akcie společnosti Everton 87,5 milionu liber.Dohoda hodnotí klub Goodison Park ve výši 175 milionů liber. Everton potvrzuje prodej 49,9% klubu bývalému akcionáři společnosti Arsenal Farhad Moshiri Přečtěte si více Za schválení Premier League, u kterého se očekává formalita po jeho investicích v Arsenalu získá Moshiri podíl 23% společnosti Robert Earl v Evertonu plus podíly od společnosti Kenwright a ředitele Jon Woods, které oba zlikvidují své podíly ve výši 26% a 19%. Existuje však dohoda o tom, že podnikatel v Monaku v průběhu času zvýší svůj podíl a stane se majoritním vlastníkem.

Evertonův nový investor bude pracovat společně s Kenwrightem, který má zůstat jako předseda klubu , na přechodné období.Ve svém prohlášení potvrzujícím dohodu řekl Kenwright, že Moshiri “přináší slib nové investice” a očekává se, že letní transferový rozpočet pro manažera Roberta Martíneze povede v důsledku toho.

finanční prostředky povzbudí hráče, jako jsou Romelu Lukaku, John Stones a Ross Barkley, aby se postavili na konci sezóny. Martínez uvedl, že plán Evertonu nabídne letos v létě nové smlouvy s Barkleym a Stonesem.

Také vysoko na agendě Moshiri je řešení pro sága stadionu Evertona.Klub neuspěl se dvěma stadionovými projekty během Kenwrightovy funkce – do King’s Dock v roce 2003 a mimo město do Kirkby v roce 2009 – a hledají podporu od hotovostně propojené městské rady v Liverpoolu, aby se přestěhovali do nedalekého Walton Hall Park. / p>

Tyto návrhy vyvolaly v listopadu listopad, kdy generální ředitel společnosti Everton, Robert Elstone, obvinil Radu z nedostatku pokroku pouze pro starostu města Joe Andersona, aby zjistil, že Everton nepředložil žádné podrobné plány stadión. Anderson se setkal s Kenwrigem, který minulý týden trpěl špatným zdravotním stavem v Londýně.

“Je to skvělá zpráva pro Evertoniany a dobrou zprávu pro město,” řekl starosta. “Bylo dobré, když jsme se setkali s Billem tak dobře. Informoval mě o tom, co se děje a dohoda byla blízko.Opravdu doufáme, že klub nyní dokáže dosáhnout velkých věcí. “Kenwright se v průběhu let rozhovory s několika potenciálními investory, včetně amerických obchodníků John Jay Moores a Charles Noell. Dvojice zůstala v dialogu s Evertonovou deskou po skončení šesti týdnů due diligence v lednu, ale je pochopitelné, že Kenwright upřednostnil jednoho investora spíše než konsorcium. Moshiri rodiče prchali Írán těsně před Revoluce v roce 1979. Chartered certified accountant, byl vzděláván na University College v Londýně a má britské občanství, ale má s manželkou a dvěma dětmi v Monaku.Setkal se s akcionářem společnosti Arsenal Usmanov na počátku devadesátých let a dvojice pracovala na několika projektech ve Velké Británii a Rusku. Evertonův nadcházející významný akcionář řekl: “Jsem potěšen, že jsem využil této příležitosti k tomu, abych se stal akcionářem Everton, s bohatým dědictvím jako jedním z předních evropských fotbalových klubů. “V Premier League nikdy nebylo rovnější podmínky než nyní. Bill Kenwright mě naučil, co to znamená být Evertonian, a těším se, že s ním pracuji, abych mohl v budoucnu pomáhat Evertonovi. “

Kenwright dodal:” Po vyčerpávajícím hledání věřím našli jsme perfektního partnera, který by měl klub posunout dopředu.Znal jsem Farhad dobře za posledních 18 měsíců a jeho fotbalové znalosti, finanční prostředky a pravdivý modrý duch mě přesvědčily, že je ten správný muž, který by Evertonovi podporoval. “