Hamilton vyhrál druhé místo za sebou a výrazně snížil ztrátu Rosberga

MONTREAL. Úřadující mistr světa Lewis Hamilton triumfoval na nedělní Velké ceně Kanady formule 1. Jednatřicetiletý jezdec Mercedesu zvítězil po startu z prvního místa, ačkoli část závodů vedl Sebastian Vettel z Ferrari.

Brit oslavoval druhý úspěch v tomto roce a celkově 45 . v kariéře F1 po lepší pneumatikové strategií- absolvoval o zastávku v boxech méně oproti Nemcovi.Hlasy po závodech:

Hamilton na okruhu Gillese Villeneuva v Montrealu dosáhl již páté vítězství po letech 2007, 2010, 2012 a 2015. Vettel zaostal o 5,011 sekundy.

pro Němce je to čtvrté umístění v této sezóně na stupních vítězů, stále mu však chybí vítězství.Pódium doplnil finský pilot Williamsu Valtteri Bottas, pro kterého jde o nejlepší výsledek v roce 2016.Lewis Hamilton v Kanadě dominoval. (Zdroj: TASR / AP)

Lídr šampionátu Nico Rosberg se ještě snažil předjet Maxe Verstappen, ale udělal hodiny a přišel o šanci na čtvrtou příčku. V první desítce finišovali i Kimi Räikkönen (Ferrari), Daniel Ricciardo (Red Bull), Nico Hülkenberg (Force India), Carlos Sainz (Toro Rosso) a Sergio Pérez (Force India).

Rosberg, který má devět bodů před vedoucím týmu Hamiltona,Za třetí, Vettel přesunul 38 bodů za Rosbergem. Přečtěte si také: Přečtěte si: F1: Hamilton vyhraje Monako Následující závod se bude konat po dobu jednoho týdne. Program je premiérou Grand Prix Evropy na okruhu města v Ázerbajdžánu Baku.Vettel velmi začal Vettel výborně odstartoval z třetího místa a před prvním zákrokem se dostal před obě Mercedes.Kromě toho se Hamilton a Rosberg dostali do kontaktu, druhý jmenovaný dokončil dráhu a klesl do desáté pozice. Loaded…Současný vůdce MS se pomalu posunul dopředu. Vettel měl deset vteřin před Hamiltonem jen za vteřinu. Za nimi byli Red Bullies, Räikkönen byl pátý. Button Button kousek motoru a zapálil virtuální bezpečnostní vůz.

Hned potom Vettel zamířil k boxům a vrátil se na čtvrté místo za Red Bully. Na okamžik byl před nimi. U 24.motor se dostal k mechaniky Hamiltona a po přestávce získal druhé místo za třináct sekund za vůdcem Vettelou. Přečtěte si také: Čtěte také: Minulý rok vyhrál. Hamilton chce zůstat ve vítězné vlně v Kanadě

Vedoucí manažer krade z vedení vůdce. Po polovině závodu byl Nemec asi deset vteřin. Vettel míří do 37. kola, aby nahradil pneumatiky a přesunul se na druhou pozici o 7,5 sekundy za Hamiltonem.

Bojoval o vítězství.

Pět kol před Hamiltonem Dobré 4,4 sekundy.Vettel ale udělal chybu, jeho manko se zvýšilo na 5,7 sekundy a postupně rostlo. Brit nakonec udržel první místo a těšil se z druhého vítězství v této sezóne.Lewis Hamilton prochází cílem Velké ceny Kanady. (Zdroj: SITA / AP) Velká cena Kanady F1 (70 kol): 1.Lewis HamiltonV. BritániaMercedes1: 31: 06,296 h2.Sebastian VettelNemeckoFerrari + 5,011 s3.Valtteri BottasFínskoWilliams + 46,422 s4.Max VerstappenHolandskoRed Bull + 53,020 s5.Nico RosbergNemeckoMercedes + 1: 02,093 min6.Kimi RäikkönenFínskoFerrari + 1: 03,017 min