Johanna Konta porazí Venuši Williamsovou v první finále WTA, aby získala Stanford Classic

Britská č. 1, Johanna Konta, zaznamenala impozantní vítězství na svém prvním vystoupení ve finále WTA, když porazila Venuši Williams 7-5, 5-7, 6-2 v Stanford Classic v Kalifornii v neděli. Ruská sportovní útěk celostní zákaz MOC pro Olympijské hry v Riu Číst dále Konta, první britská žena, která získala tento titul od Sue Barker v roce 1977, hrála s přesností a agresí, aby hácela bývalého šampióna Wimbledonu z jejího kroku v prvním a to i přes pokles v podobě ve druhém, se zotavila dobře ve třetím.

“Je to docela neuvěřitelně pokorný zážitek,” řekl Konta, který také porazil Williamsa na Australian Open. “Je to ověření veškeré tvrdé práce, kterou jste již vložili, a motivátor toho, o co se chcete zlepšit, a délky, které byste mohli udělat, abyste se ve své disciplíně mnohem lépe ujali.

“Už jsem ji hrála dvakrát a věděla jsem, že budu hrát zkušenosti.Venuše Williamsová nepotřebuje úvod a já jsem věděla, že do toho mám vstoupit, musím zůstat soustředěný na sebe a být opravdu vděčný za tuto zkušenost a pokusit se ji učit v rámci zápasu. “

Konta vzdal hold Williamsovi, který hledal její 50. kariérový titul. “Docela upřímně řečeno, neměli byste očekávat od šampióna nic méně,” řekl Konta. “Neposkytují žádnou zápas, mnohem méně finále. Byl to její 80. rok, takže si dokázal představit jen tolik různých situací, ve kterých už byla.

“Jednalo se o to, aby se věci udržely v perspektivě, a pochopení, že v zápase budou přílivy a proudy. Každý jednotlivý bod byl bitva a pokusil jsem se vyhrát co nejvíce bojů.Čím jednodušší si zachováte věci, tím větší jasnost máte, a tím méně hloupě hrajete. “Po prvních dvou zápasech skončilo s podáváním Konta Williama v třetí. Výkonný návrat ji přivedl na 15-40 a dokončila přestávku s čistým vítězem poté, co si připsala svou soupeřku na základní čáru. Odposloucháním jí obsluhuje více než 110 mil za hodinu. 10. hra Williams se zlomila. Nicméně, svět č.18 odpověděl věcně opouštět ji, aby sloužila pro set znovu a tentokrát se nedopustila chyby, vyhrát hru milovat. Druhý soubor začal jako první, s Konta lámání Williams v třetí hra.Konsolidovala s nějakým solidním servírováním, skončila s esem a dala dvojitou přestávku, aby vedla 4: 1 s Williamsovým servírem, který vypadal stále neotřesněji. Williams však vykopal hluboko, aby získal jednu z přestávek a když Konta silně tlačila, sloužila jí. Konta začala dělat chyby a Williams využil příležitost k dalšímu breaku a vyrovnání setu na 4-4. V 4-5 a se svýma hrůzou, Konta volala trenéra José-Manuela Garcie na k soudu a zdálo se, že jeho slova mají nějaký vliv, když se v příští hře podařilo uložit dva body. Nicméně, Williams neměl být odepřen a na svém třetím setu ve 12. utkání Konta poslal míč dlouho. Začátek třetího setu následoval vzorek prvních dvou s kontem Williamsem třetí hra, která má v první.Pak se přesunula o 3-1 dopředu s desátým esem zápasu. Další dvě hry šly s podáváním předtím, než Konta opět využila slabost Williams, aby získala druhou přestávku a dala jí na 5 -2, na pokraji vítězství, které, navzdory některým známkám nervů a s Williamsem bojujícím do posledního, dokončila svůj třetí bod zápasu po těžké finální partii. “

skvělý tenis; hrála tak dobře a všechny její míče přistávaly dnes, “řekl Williams. “Nebyl to můj nejlepší den, ale snažil jsem se tam zůstat a bojovat, a to mi pomohlo získat příležitost vyhrát zápas. Dnes hrála na takové vysoké úrovni.Ona zachránila její nejlepší tenis pro finále, což je to, co chcete dělat.

“Hraje opravdu dobře proti mně, takže možná vyjde a nebude cítit žádný tlak a jen se houpá. Snažil jsem se tam zůstat a bojovat. Co můžu říct, ale udělám jí kredit. “