Můj netball blunder ukazuje, že ženský sport nemůže mít fanfáry bez fanfára

Pokud by se o to požádalo v každém z prvních školních let, znala bych a vykřikla: Anne Sargeantová! Byla to můj hrdina. Později Sargeant nahradil Liz Ellis. Jako dítě jsem hrál netball a sledoval netball v televizi. Někdy skupina děvčat z mého netballového týmu a jejich maminky půjdou na elitní zápas jako skupinovou párty. Hrál jsme netball, byl to náš sport, samozřejmě jsme chtěli být fanoušky netballu. Elyse Perry: “Je to nejvíce vzrušující doba v kriketu žen” | Russell Jackson Přečtěte si více

Proto se musím ospravedlnit svým sportovním kolegům z Guardian. Vzhledem k tomu, že i přes několik let zpět – došlo k určitému pokroku v netball. Noví sponzoři, nová televizní práva a obrovské potenciální publikum znamenají, že netball je téměř v centru pozornosti.Sledoval jsem, jak náš sportovní redaktor a jeho tým vyzkoušejí své nejsilnější, aby se dostali na domovskou stránku. Četl jsem příběhy Světového poháru, hrál jsem s interaktivními funkcemi a – ano! – Viděl jsem kapitána australského netbalového týmu, Laury Geitz, na přední straně webových stránek Guardian. Ale tady je ta věc. Nemůžete mít fanfáry bez fanfáry. Investice do ženského sportu nelze považovat za krátkodobou nebo jednorázovou. Bude to trvat dlouho, než budeme stavět fanoušky. Fanoušci potřebují čas na to, aby zjistili jména svých týmů a jejich oblíbených hráčů. Fanoušci budou jen masově investovat svou energii do sportu, na který se mohou spoléhat. Musí se k němu vrátit týden po týdnu. Být fanouškem je hobby, stejně jako hráč. Trvá to dost času na to, abyste se na to dostali.Zprávy ze sportu se musí dostat do konverzace na hřišti, v kanceláři, doma nebo v hostinci s kamarády.

A proto jedna zpravodajská organizace nebo jedinečný sport to nedokážou udělat sám.

Neexistuje žádný nedostatek důkazů o tom, že se dlouhodobé investice vyplatí, nebo že veřejnost je ochotna sledovat, užívat a dokonce se radovat ze sportů a hráčů žen.

, máme štěstí, že máme dlouhý seznam inspirativních ženských sportovních hrdinů, z nichž nejmenší je mimořádná Ellyse Perryová, hvězda v národním týmu v kriketu i fotbalu. Chtěla bych však tvrdit, že ji Perry dosud nedostala kvůli trvalé pozornosti médií, a to není sama o sobě chyba, ale až k rozvrácené platformě sportu, kterou hraje “jako žena”.Rád bych řekl totéž o dalších inspiračních ženských sportovcích, jako jsou Geitz, Stephanie Gilmoreová a Sally Fitzgibbonová. Na druhou stranu Anna Meares prolomila jako jméno domácnosti kvůli platformě olympijských her. Kolik dívek se zapsalo do své místní gymnastiky po sledování mimořádného atletiku Simone Bilesa?

V tomto roce bylo 45% soutěžících na olympijských hrách v Římě ženská – zatím nejvyšší počet. V australském týmu činil tento počet 50,6%. Z osmi zlatých medailí vyhrál Australan, pět žen vyhrál. Ženský rugby, ženský freestyle štafetový tým, Kim Brennanová, Catherine Skinnerová a Chloe Esposito: jména, které jsme nikdy předtím neslyšeli, jsou nyní ženskými jmény, které mnozí, možná většina Austrálčanů ví.

objeví se nová globální hvězda.Někdo, kdo zachycuje světovou pozornost jak ve svém vystoupení, tak ve svém postoji. Existuje vždy jedinec, který nám připomíná, proč existují olympijské hry. Hra začala s americkou Katie Ledecky, která ji naprosto rozbíjela v bazénu. Ale není pochyb o tom, že vznikající hvězdou Rio je Simone Biles, 19letý talent, který téměř vyvrací logiku. V gymnastiku, samozřejmě, její úspěch nebyl překvapením, ale pro všechny z nás, kteří jsou jen gymnasticky-posedlíci jednou za čtyři roky, byla stoupající hvězdou.Opustil Rio se čtyřmi zlatými medailemi a bronzovou medailí (pouze Ledecky s čtyřmi zlatými medailemi a stříbrem a Michael Phelps s pěti zlatými a stříbrnými) – Bilesův úspěch je téměř bezprecedentní.

Kolik malých dívek se zapsalo do své místní školy pro gymnastiku poté, co sledovalo mimořádný atletismus Bilesa na tellu v noci? Kolik děvčat už dělá gymnastiku najednou vidělo svou týdenní třídu méně jako trochu legrace a více jako trénink pro kariéru?

A kolik mýtů o tom, co to znamená být ženské, bylo rozbité oslnivým zobrazením tělesné síly a kontroly Bilesových? Kolik dívek, které si Biles vybírají jako hrdina, jsou zachráněni z mýtu, že dívka musí být neúnavná?Kolik dívek, které sledují Bilesa, nikdy nebude věřit, že je dobré, aby bylo slabé – nebo horší – předstírat, že je slabé? Kolik málo chlapců se bude učit stejně? Facebook Twitter Pinterest Serena Williamsová na US Open. “Její dopad je tak daleko za tenisem. Její účinek na mladé černé ženy nelze přeceňovat. “Foto: Larry Marano / Rex / Shutterstock

A to mě přivádí k Sereně Williamsové, mému osobnímu hrdinu a jednomu z největších sportovců naší doby. p>

Jako olympijské hry je grand slam tenis velkou platformou. Williams je, že má štěstí, že hraje sport, kde jsou ženy vystaveny expozici. Čtyřkrát do roka mladé dívky (a chlapci) každoročně vidí, jak ženy bojují na tenisovém kurtu ve stejné soutěži jako muži.Dobře, někdy jsou požádáni, aby se otočili, nebo o jejich datování života spíše než jejich hra, ale tam jsou, jména domácností, hrát a vyhrávat. A to je jeden z důvodů, proč dopad Williamsů dopadl tak daleko za sport tenisu. Její účinek na mladé černé ženy nemůže být přeceňován. Během letošní hraní na Wimbledonu byli policisté v Americe zastřeleni dva černoši, Philando Castile a Alton Sterling. Poté, co Williams vyhrál tento turnaj, zvedla pěst v akci, který byl popsán jako připomínající John Carlův černý moc pozdrav na olympijských hrách v roce 1968. Rozhovory vyvolané Williamsem a Biles je nejlepší příklad proč podporovat ženský sport je tak důležitý. Hrdinové jako oni se objevují, když jim společnost udělí platformu.Ale grand slam tenis a olympijské hry jsou obrovské platformy a jsou v Austrálii příliš málo a daleko.

Příklady těchto dvou pozoruhodných žen ukazují, že když je svět vystaven šampionům žen, není to jen pro sporty a sponzory, kteří mají prospěch, ale pro celou společnost. Problém je příliš důležitý, aby bylo možné zkusit krátkodobé strategie. Sporty a hráči jsou tam, publikum čeká. To, co je zapotřebí, je platforma, a to může existovat pouze společně s médii, sporty a sponzory.