Paralympijské hry: Aled Davies vyhrál zastřeleno zlato, ale David Weir vynechá ve vzdálenosti 400 metrů

Když se David Weir vrátil na olympijský stadion v pondělí ráno, nemohlo být pro něj snadné se soustředit na jeho 400m finále T54, protože jeho partner porodil své třetí dítě v Londýně v neděli. Emotou chybějícího příchodu Lenny Weira do světa se zdálo, že dohnal závodníka s invalidním vozíkem, protože jeho dlouhá cesta k úspěchu v paralympijských hrách skončila s tím, že skončil na unáhleném pátém místě. osmý atletický zlatý pro ParalympicsGB, když Aled Davies postaven na jeho výstřelu F42 dal světové a evropské tituly s výhru 15,97 m. Davies, který vyhrál diskové zlato v Londýně před čtyřmi lety, zlomil paralympijský rekord s první pokus o 14,85 ma jeho závěrečné úsilí bylo 16 cm od jeho vlastního světového rekordu.Íránský Sajad Mohammadian vyhrál stříbro a Tyrone Pillay z Jihoafrické republiky získal bronz. 25-letý, který má narušenou pohyblivost poté, co se narodil s hemimelií pravé nohy, byl 25. britským sportovcem na pódiu v Rio. Británie je druhá za Čínou v žebříčku. “Je to těžké čtyři roky a obzvlášť obrovské dva roky,” řekl Davies. “Změnil jsem vše v roce 2014 a přesunul jsem trenéra do Ryan Spencer-Jones. On věřil ve mě a on posunul mé aspirace přes střechu. Dokonce i dnes nejsem moc spokojen s představením, protože vím, že jsem ve tvaru 16,5m.Ale na tom nezáleží, dodal jsem na paralympijském jevišti. “Davies se už dívá do budoucího světového šampionátu v Londýně. “Pravděpodobně to bude jedna z největších soutěží mé kariéry,” řekl Welshman. “Abych se mohl vrátit do Londýna 2012 a být lepším sportovcem, je to vzrušující.” Po vyhrání všech čtyř jeho akcí v Londýně 2012 nahradil Weir 5000m a 400m. Očekával své šance v kratší vzdálenosti a byl přesvědčen, když vyhrál v neděli v noci. Ale začal špatně a skončil v 47.30.Kenny van Weeghel z Nizozemska vyhrál zlato v 46.65sec.ParalympicsGB na kurzu pro rekordní hry Přečtěte si více

“Nevím, co se stalo, prostě jsem se nedostal pryč tak čistě jako já včera, “řekl Weir. “Moje nejvyšší rychlost nebyla tak vysoká, jak by to mohlo být, ale je to jen jedna z těch věcí. Vůbec neumožňuje mou důvěru. To prostě nebylo čisté z linky jako v ohřívách. “Je to pohyboval se masivně a zlepšil tolik, ale dnes byl trochu pomalý, takže jsem trochu zklamaný, být upřímný. Nesplnil jsem body, které jsem měl učinit, ale to je závodění. “Toto jsou Weirovy závěrečné paralympijské hry.37-letý hráč vyhrál šest zlatých celkově a další čtyři události v Riu.

400 metrů byl účtován jako bitva s jeho britským týmovým kolegou Richardem Chiassarem, který dělá jeho paralympijský debut. Nicméně Chiassaro skončil čtvrtý v 47.17sec, postrádal bronz do Tuniska Yassine Gharbi. Čínský Yang Liu získal stříbro.

“Při druhém zákrutu jsem se naklonil, když jsem do něj vstoupil,” řekl Chiassaro. “Myslím, že kdybych to neudělal, měl bych bronzovou medaili. Nechápejte mě špatně, jsem rád, že jsem čtvrtý. Jen jsem si myslel, že bych měl mít třetí.

“Plán ve 400m měl vypadnout tvrdě a získat čas, který jsem udělal včera.” dostali bronz, takže jsem vykuchaný. Věděla jsem, že čínský chlapec se chystá projít kolem vnitřního pruhu, ale plán měl použít ho k tomu, aby zbytek odpočinul. “