Sekera bodoval po pěti zápasech, Ovečkin prolomil nejdelší půst

Po pětizápasové odmlce si statistiky v NHL o jeden kanadský bod zlepšil slovenský hokejový obránce Andrej Sekera. Třicetiletý bek Edmontonu asistencí přispěl k úterní demontáži Dallasu 7: 1, kterou Oilers přerušili sérii tří proher. Ofenzivně laděný zadák dosáhl svůj dvacátý osmý bod v sezóně (7 + 21). Stále platí, že neskóroval již od 26. ledna. Florida rozstřílela Toronto 7: 2, hostující obránce Martin Marinčin vyvázl s jedním minusovým bodem. Stejně po jedné mínusky měli i útočníci Chicaga Marián Hossa a Richard Pánik, jejich tým však zvítězil v Montrealu 4: 2 a ujal se vedení v Centrální divizi i Západní konferenci. “Vybudovali jsme si slušný náskok, v úvodu třetí třetiny jsme vedli 3: 0, najednou však bylo jen 3: 2. Očekávali jsme tlak, ale chceme lépe nakládat s takovou situací a spíše ‘zavřít’ zápas,” podotkl útočník Patrick Kane, který gólem a dvěma asistencemi pokazil domácímu brankáři Careyho Pricem jubilejní pět set duel v základní části NHL.

Alexandr Ovečkin ukončil svůj nejdelší brankový půst v kariéře a po deseti zápasech bez zásahu do černého skóroval proti Minnesotě. “Nebyla to perfektní střela, ale měl jsem před ní několik celkem dobrých příležitostí, které se neskončily gólem,” konstatoval 31letý ruský útočník, který se prosadil poprvé od 19. února. Byl to jeho 28. gól v ročníku. “Je to kanonýr a jsem přesvědčen, že tento zásah mu dodal sebevědomí. Hned se to odrazilo na jeho bruslení, mnohdy po něm ještě zaměstnal soupeřovu obranu,” všiml si Ovečkin dvorní centr Nicklas Backstrom, který se na vítězství 4: 2 podílel třemi asistencemi a na kontě má celkem už 71 kanadských bodů v ročníku.