Slováci vstřelili, Tatar vstřelil a Budaj zvedl výhru

BRATISLAVA, BOSTON. Boston na domácím ledě přivítal Detroit v souboji dvou Slováků. Zdeno Chára a Tomáš Tatar se setkali v dramatu, která vyvrcholila gólem v samém závěru prodloužení.

Boston vyhrával po první třetině po gólech Millera a Marchand 2: 1, v druhé části hry však o své vedení přišel i zásluhou Tomáše Tatara. Ten po vyrovnání Greena, v 31.Minuta skončila 3: 2, když našel místo mezi domem Tuuku Rasky. ? autostart = false

Ve třetí třetině se však o slovo opět přihlásil domácí Boston, který druhým gólem Brada Marchand dokázal vyrovnat.

Z tohoto zápasu plného obratů nakonec vyšel vítězně obrovitý obránce domácích, Poté David Pastrňák skóroval v 5. minutě utkání, která skončila přesně po sedmnácti zápasech. Český hokejista skončil 14. prosince proti Pittsburgh Penguins.

“Když jsem měl vydařenou sérii s brankami, v hlavě jsem si promítal, že jednou přijde i ta druhá bez nich.Bylo těch zápasů trochu příliš, ale po celou dobu jsem cítil podporu spoluhráče. Třeba jen dělat správné věci a čekat, že to přijde, “řekl Pastrňák na webu NHL.

Boston vítězstvím ukončil čtyřzápasový sérii proher.

Chicago podlehlo na domácím ledě Tampě Bay 2: 5, a to hlavně po pozoruhodné třetí třetině v podání hosty. po prvních dvou třetinách svítil na světelné tabuli stav 2: 1 pro domácí Chicago, po gólech Toewse a Keitha.Hráči Tampa Bay triumfovali ve třetí třetině (8 fotek). Kapitán týmu byl na prvním gólu nápomocen slovenský hokejový hráč Richard Pánik. Ve třetí třetině však hosté začali střílet a vyhrál 4: 0.To zvlášť pomohl Tyler Johnson, který zaznamenal dva góly za třicet vteřin.

Chicago tak zakončilo třízápasový vítěznou sériu.Dvaja Slováci triumfovali

Hokejisté Los Angeles zvítězili nad New Jersey 3: 1.

Na triumfu domácích se podíleli oba Slováci – brankář Peter Budaj zneškodnil 24 z 25 střel a dosáhl 96-procentní úspěšnost zákroků, jeho krajan Marián Gáborík si do statistik připsal jeden kanadský bod za asistenciu.Prekvapili prohry 0: 3

V úterý překvapily prohry Washingtonu a Pittsburghu shodně 0: 3.Hráči Capitals v Ottawě zaváhali vůbec poprvé v tomto kalendářním roce a jejich série zápasů s minimálně bodem na kontě se zastavila na čísle 14.

V řádném hracím čase svěřenci Barryho Trotz předtím naposledy prohráli 27. prosince 2016 s NY Islanders 3: 4. Střelců hosty “vynuloval” 31 zákroky Mike Condon čtvrtým shotoutom v sezóně a pátým v kariéře v NHL.

“Nebyli jsme schopni vyprodukovat nic navíc. Chyběla nám jiskra v tomto utkání, ale klobouk dolů před soupeřem. Ukázali pár velmi dobrých věcí,” konstatoval trenér Capitals Trotz.

“Je to kolektivní úspěch. Hrajeme poctivě v defenzivě a zejména úspěšností v oslabeních frustruje soupeřů.Pokud se toho držíme, výsledky přicházejí, “řekl brankář Senators Condon.

Pittsburgh má se 169 góly nejlepší útok v NHL, ale doma proti St. Louis jeho střelci v čele s kapitánem a topkanonierom soutěže Sidneym Crosbym vyhořely. hostující gólman Carter Hutton pochytal všech 34 puků, které na něj směřovaly. Zaznamenal šestý shutout za pět sezón v NHL.

“pro nás velké vítězství v hale, kde se nevítězí. Odvedli jsme výbornou práci zejména během přesilových her domácích, jejichž nebylo málo, “řekl spokojený Hutton.

Blues přerušili sérii tří proher.

” Ujali jsme se vedení, což bylo v tomto zápase důležité. Postavil svou postavu.Vyráběli jsme kompaktněji než v předchozím souboji soupeře, takže jsme se podařilo, “řekl Ken Hitchcock ze St. Louis.