VIDEO Finále snů se neskončilo: Djokovič se zastavil ve čtvrtfinále!

ACAPULCO – Fanoušci tenisu v mexickém Acapulcu se nedočkají vysněného finále dvou bývalých světových jednotek Novak Djokovič – Rafael Nadal. Zatímco turnajová dvojka Nadal relativně s přehledem postoupil do semifinále přes Japonce Jošihity Nišioku (7: 6/2 /, 6: 3), jednotka Djokovič neprošel přes čtvrtfinále. Stopku mu vystavil nevyzpytatelný Australan Nick Kyrgios vítězstvím 7: 6 (9), 7: 5.Špatný chlapec světového tenisu Kyrgios “ubil” Djokoviče 25 esy a přidal 81% vítězných míčků po prvním podání.

Srbský svěřenec Mariána Vajda Djokovič ve vyvážené setkání nedokázalo dosáhnout koncových bodů dvou sad.V prvním tajemství nekonvertoval dva obry a kapituloval čtvrtému soupeři. Ve druhé hře jako hráč 5: 6 se Djokovič zcela vzdálil své služby, ztratil ho čistou hrou a s ním celou hru. Vlastník 12 titulů grandslam se poprvé představil v Abierto Mexicano Telcel ve světově proslulém mexickém resortu díky bezplatné kartě. V prvním kole byl eliminován slovenský Martin Kliman, zatímco Argentina Juana Martina Del Potra byla druhá. On byl naposledy v turnaji 19. ledna na Australian Open v Melbourne, ve druhém kole se v uzbecké Denise Istomina necítil dobře. Pozdnější, během prvního únorového týdne Djokovič přispěl jediným bodem k srbskému 4: 1 triumfu proti Nisu v osmém finále.kole Davisova poháru 2017 reprezentačních družstev mužů.