VIDEO Úplná noc pro Daňovo vítězství nevyšla: Chara pomohla Bostonu ovládnout

WINNIPEG – Slovenský hokejový reprezentant Marko Daňo po dlouhém střeleckém půstu a zranění opět skóroval, svým čtvrtým gólem v tomto ročníku NHL však pouze zmírnil středeční domácí prohru Winnipegu s Pittsburghem 4: 7. Sedmdesát pět vteřin předtím, než mohl hrát dobrý čas, vypálil proti Mattu Murrayovi. Dvacátý druhý útočník dosáhl svého prvního přesného zásahu od 13.

místa.listopadu.

Obhájce Stanleyova poháru potáhli ve Winnipegu zejména Nick Bonino hattrickem a Jevgenij Malkin hattrickem Gordieho Howea, když na dva cíle přidal pomoc a bitvu.Ruský centr popáté v kariéře pokořil hranici 30 přesných zásahů v ročníku.

Dvěma asistencemi se na vysokém vítězství Bostonu nad Detroitem 6: 1 podílel obránce Zdeno Chára. Co chvíli 40letý Trenčan (nar. 18. března 1977) měl prsty v prvních dvou gólech Bruins, kteří vyhráli první třetinu hladce 4: 0. Chára zaokrouhlil počet bodů v této sezóně na dvacet (6 + 14) a už jen pět ho dělí od jubilejního šest set v NHL. Jeho krajan Peter Cehlárik nehrál v osmi soubojích a byl ve čtvrtek jen mezi zdravými náhradníky. Hostitelský útočník Tomáš Tatar přišel na volno po dobu šestnácti minut na ledě, aniž by udělal tři ze svých stávek a statistiky se zhoršily o dva body.