VINTO Quintanov zvítězil v Terminillu: Sagan přišel k cíli svým vlastním tempem

ERMINILLO – Kolumbijec Nairo Quintana zvítězil v sobotní 4. etapě na cyklistických etapových závodech Tirreno-Adriatico. Sedmadvacetiletý jezdec týmu Movistar uspěl ve vrchařskou zkoušce s cílem na vrcholu kopce Terminillo, etapa startovala v Montaldo di Castro a měřila 171 km.

Dvojnásobný vítěz akcí Grand Tour zaútočil 2,6 km před koncem a vyhrál s náskokem 18 sekund před Britem v barvách družstva Sky Geraintom Thomasem. Třetí místo s 24 sekundovou vzdáleností dokončilo další britský cyklista Adam Yates z skupiny Orica-Scott v Austrálii. Quintana se před dvěma lety těšil z vítězství Terminillo a poté vyhrál celkový šampionát. Kolumbijský, díky své sobotní výkonnosti, dostal vedení do modrého dresu a podal 33 sekund před Yatesem.Slovenský dvojnásobný mistr světa Peter Sagan si 14 km před páskou vystoupil z tempa a do cíle přijel s odstupem.

se v sobotu dostalo šest jezdců, byl mezi nimi i Mirco Maestri (Bardiani-CSF), který se vítězstvími na rychlostních prémiích dostal na čelo bodovací soutěže a svlékl Petra Sagan z červeného dresu. Náskok cyklistů jezdících v popředí se vyšplhal na hranici 10 minut, na to v pelotonu reagoval tým FDJ, který začal hobluje manko.BMC Racing se také připojil k vůdci rally Rohana Dennisa. Těsně předtím, než se dostal na konečný vrch Terminillo, došlo k menšímu vyvýšení, na kterém byla rozdělena hlavní skupina – jen před ním byl Davide Ballerini (Androni) s 80 sekundovým náskokem před pelotonem. Čtyřicet kilometrů před koncem se Peter Sagan pevně uklonil nohama a postavil se ke svému cíli svým vlastním tempem. Michal Kwiatkowski (Sky) nejprve zaútočil na hlavní skupinu, následoval Simon Špilak (Katyus-Alpecin) a oba byli v popředí s Jonathan Castrovie (Movistar). Mezitím Balleriniho snaha skončila. Tom Dumoulin se pak pokusil, ale FDJ se postaral o to, aby se vrátil do hlavní skupiny.Něco přes 5 km před cílem atakoval znovu Špilak a utvořil si 19-sekunový náskok, za ním šla skupinka favoritů, z níž 2,6 km před páskou nastoupil Nairo Quintana z Movistar a dotáhl se na Špilaka. Kolumbijská favorita šla dál a konečně si užila vítězství.