Adelaide United vyskočil do finále A-League, sestřelil Melbourne City

Bruce Djite Orchestra dodala Adelaide United 4-1 semifinálový triumf proti Melbourne City a místo v A-League rozhodčí. Djite zaznamenal výkřik a přeměnil pokutu na rozrušení hry v pátečním nočním semifinále na stadionu Coopers. Melbourne Nick Fitzgerald dal návštěvníkům nějakou naději se 72. minutovou odpovědí před Adelaide Dylan McGowan a Pablo Sanchez uzavřel výsledek s pozdním cílem. Reds bude hostit 1. května Adelaide Oval velkou finále proti vítězi nedělního semifinále mezi Western Sydney a Brisbane. Djite odměnil Adelaide za trvalou nadvládu města, který nedosáhl první velké finální vzhled .Úspěšný útočník dvakrát za 12 minut skóroval, aby Reds poslali do druhého finálového finále A-League – druhý, ztráta v roce 2007. Djite rozbil mrtvolu s omračováním v 48. minutě: po Marcelu Carrusca prolétl Melbournovou obranou a propuštěn, Djite, od asi 16 metrů, vypustil sladkou pravou zápěstí, která se vrazila do bočního pletiva.A v 60. minutě přidal další po Bruce Kamauovi – jehož rychlost a dovednost obtěžovala City celou noc – byl přinesen do krabice.

Kontakt s obráncem Melbourne Jack Clisby se objevil na okraji, ale Djite zajistilo pokutu s nízkým levým výbuchem, aby potěšilo vyprodané 15,489 davu Adelaide.

Město Fitzgerald pak způsobilo Nějaké jittery doma-město s klinickým pravým zápěstím od 10 metrů, aby oživili návštěvníky s zbývajícími 20 minutami. Ale jejich osud byl brzy uzavřen.V 88. minutě se McGowan odklonil do sítě z úzkého okruhu a poté v poslední minutě Sanchez přidal další, zatímco United zůstal na trati, aby získal nárok na dvojitý – Premiers Plate a Championship trophy.

Adelaide United trenér Guillermo Amor řekl, že byl pyšný na své vítězné hráče. “Cítím se fantasticky,” řekl. “Je důležité těšit tento okamžik – a myslet si, že je ještě jedna hra, připravit se dobře.”