Asian Cup 2015: Australské přistěhovalci jsou klíčem k úspěchu turnaje

Do konce roku 2011 byl zřízen místní organizační výbor pro správu turnaje. LOC pracuje na rozpočtu 75 milionů dolarů, z čehož přibližně 60 milionů dolarů pochází z vlád New South Wales, Queensland, ACT a viktoriánské vlády. Zbývajících 15 milionů dolarů má být vráceno z prodeje vstupenek. Tato kouzelná částka ve výši 15 milionů dolarů byla proto primárním cílem LOC, který jako dočasná organizace bude zabalen a uzavřen brzy po skončení akce.

Prodej asijského fotbalu Australanům nebyl nikdy snadný. Přestože Austrálie vstoupila do Asijské fotbalové konfederace v roce 2006, fanoušci o našem bezprostředním regionu stále mají velmi vzácný zájem.Není to specifický problém fotbalu. – skutečně v Austrálii pomalé objetí Asii frustrován lidí napříč širokým spektrem politických, hospodářských a kulturních pronásledování

„Naši úředníci a většina našich fanoušků jsou zakořeněné (sic) s ‚evropskou‘ nebo ‚britský‘ složitý,“napsal svět fotbalu písař Lou Gautier zpět v roce 1967. Téměř 50 let na, musíme si klást otázku, jak moc se změnil. Viz například masivní příval emocí z 95.000 lidí na MCG když Liverpool přišel do města na exhibiční zápas loni. Trvalým příkladem kulturního krčit? Může být.Můžeme se jen divit, kde tito lidé jsou pro lokální, A-League nebo asijské Ligy mistrů zápasy.

Možná je to příliš cynický, ale účinky tohoto posedlost Evropy a vlasti je dalekosáhlý. Asijští hráči sotva mají v naší národní soutěži a mimo A-League Socceroos bázi, na chvíli tam byl jen jeden – ONE! – A-League hráč pravděpodobně figurovat v asijské poháru. A teď, když Ali Abbas je vyřazen z boje s dlouhodobým zraněním se, že bude nula. Je to trapné statistika, a do očí bijící obžalobou na našem postoji vůči asijského fotbalu.Podle FFA asijské specifické vízum spot je možnost nahlížet, ale není tam žádný časový rámec vidět se to stalo.

Překonání této eurocentrismus je hlavní překážkou pro LOC, ale s méně než měsíc zbývá do turnaje, tam jsou některé pozitivní signály.Socceroos zápasy jsou chápána jako sledování dobře, i když jsou stále žádná záruka vyprodávat, zatímco zápasy týkající se Íránu, Japonsko a Jižní Korea se pomalu běží pryč.

I když turnaj je zaměřen na tradiční Austrálii, velvyslanci z asijských-australský obcích byly horečně snaží pohybovat vstupenky a podporovat tuto událost. „Rozmanitost Austrálie je jedním z našich největších předností a výhod,“ Damien de Bohun, vedoucí A-League, řekl Guardian Austrálii. „Všeobjímající lidé podporovat jejich zemi původu je charakteristický pro většinu australských sportu, ale něco, co jsme byli schopni dělat dobře.To nás udrží v dobrém užitku.“

Nicméně, divvy-up her mezi hlavními městy před losováním došlo nepomohlo. Místo toho budou moci strategicky umístit hry, kde existují velké asijské komunity, hry byly jednoduše přidělovány náhodně.

Vezměte Čínu jako příklad. Když se kvalifikoval na turnaj, kolektivní úlevou přehnala kolem kancelářích LOC. Obyvatelé čínského původu tvoří významné procento Austrálie migrující populace, a očekávalo se, že by se dělá turnikety na tlačítko OK. Nicméně, Čína byla přidělena dvě hry v Brisbane a jednu hru v Canbeře v průběhu etapy skupiny.To je falešné – existuje obrovské množství Číňanů v Sydney a Melbourne, a přestože komunitní velvyslanci udělal spoustu práce v čínské komunitě v Queenslandu, je nepravděpodobné, že budou mít stejná čísla, jak by v Sydney a Melbourne. Mezitím, Severní Korea bude hrát Uzbekistán v Sydney, a po pravdě řečeno organizátorů bude pravděpodobně mít štěstí prodat 5000 z lístků 80.000 v nabídce.

Canberra je další otázka. Město bude hostit šest zápasů ve skupinové fázi a jedna čtvrtina finálního přípravku.Každý, kdo ví, Canberra bude realizovat pošetilost hostování Každopádně však v lednu – polovina města jede na dovolenou v létě, a je nepravděpodobné, že se zlákat, aby zůstali ve městě, se dívat na Spojené arabské emiráty vs Katar, například, nebo Irák vs Palestina ,

Na konci to bude až do Socceroos generovat příjmy. Japonsko bylo poslední národ vyhrát Asijský pohár jako hostitel v roce 1992, ale tehdy tam bylo jen osm týmů účastnících, polovina počtu tentokrát. Jako Postecoglou byl u otrav poukázat na to, hostitelské země nemají často dobře v asijské poháru.

Přesto, LOC bude tiše modlí se Socceroos může Buck trend.V případě, že Socceroos lze dobíjet své skupiny a dostat se do semifinále, mohou hrát Íránu v Sydney Austrálie den, sen matchup, která by měla čerpat zdravé dav zvažuje historii mezi těmito dvěma národy.

LOC jsou tiše přesvědčeni, že mohou dosáhnout $ 15m požadovaný výnos z prodeje letenek, ale v případě, že Socceroos propadnout, ale Australané mohl ztratit zájem rychle, a které by mohly znamenat pohromu pro největší a nejprestižnější fotbalový turnaj někdy držel v této zemi. Tlak na Socceroos není jen o vítězství fotbalový zápas. Je to o zajištění úspěchu celého turnaje.