Během všech 24 zápasů byl neuvěřitelný

Není žádným tajemstvím, že se Butland vyvinul obrovskou rychlostí. Pro Cheltenham ve druhé ligě hrál jen 24 krát, poté se okamžitě vrátil na pozici hlavního v “Birminghamu”.

“Během všech 24 zápasů byl neuvěřitelný. Jeho důvěra ve své síly byla nakažlivá a předána týmu. Pro takového mladého brankáře byl Butland velmi klidný a shromážděný. Tam byla hra, když se něco stalo, ale při příštím zápase se choval, jako by se nic nestalo. Vždycky jsme věděli, že na něj čeká jasná budoucnost. ”

“Nejsem brankář, ale zdálo se, že Butland okupuje celé brány a jeho záchrany se zdají být velmi jednoduché, dokonce i elementární. Ve hře představil míč správně, úhledně a silně, v případě potřeby. Ovládal trest, odnesl těžké koule a studoval pozitivní výsledky. ”

“Navzdory zjevnému talentu se Jack vždy skromně choval. Je to zdvořilý, vzdělaný rodinný kluk – slovem, skutečnou třídou. ”

Jack Bathland vychází z mistrovství do týmu AngliePhoto: StokeCity

Jakmile nepostradatelný Hart stále nemůže nalézt bývalou formu v „West Ham“, a Yeats, zda Jack Butland je ideálním kandidátem jako nástupce.

“Jsem si jist, že bude prvním číslem. Poloha brankáře je nepohodlná – tam je prostor pouze pro jednoho a vždy se musíš bojovat. Ale když dostane šanci, nebude mu chybět. Teď se zotavuje z vážného zranění a přemýšlí o “akci”. Je stále mladý a všechno je v jeho rukou. Jsou i další talenty, jako je Jordan Pickford, ale Jack se musí stát hlavním už po mnoho let. ”

Bez ohledu na budoucnost Jackovy kariéry se Yeats domnívá, že má štěstí, že pracuje s tak talentovaným hráčem.

“Obvyklý dobrý brankář Jack je jiný přístup k práci. Buttland nic překvapí – od Cheltenhamu okamžitě šel na euro na Ukrajině. “