Beneš: Nezabýval jsem se tím, že hraji proti Thiago či Müllerovi

Mönchengladbach.Slovenský mládežnický fotbalový reprezentant ve službách Borussie Mönchengladbach László Beneš se v neděli dočkal svého debutu v německé Bundeslize.

Křtem ohněm bylo pro něj závěrečných deset minut v domácím podvečerním souboji proti úřadujícímu šampionovi FC Bayern Mníchov.Prečítajte si také: přečtěte si také: Beneš proti Bayernu zaujal. Co jsme viděli, nás naplňuje dobrým pocitem, říká trenér

Borussia sice prohrála 0: 1 gólem Thomase Müllera ze 63.minuty, 19-letý slovenský záložník však mohl být spokojený s tím, co při premiéře předvedl – nabídl řadu nápaditých přihrávek i čistých defenzivních zákroků.

& quot; Trenér mi řekl, abych o zápase neuvažoval jako o mistrovském utkání , ale jako o přípravném souboji. Nezabýval jsem se tím, že hraji proti Thiago či Thomasovi Müllerovi. Bylo skvělé zahrát si v Bundeslize, navíc proti jednoznačně nejlepšímu týmu, kterým Bayern je, & quot; řekl Beneš v rozhovoru pro web sportolunk.sk. Snažil se pomoci týmu ”

Naším cílem je účast v pohárové Evropě – Lize mistrů nebo Evropské lize.Ve zbývajících zápasech se může udát cokoliv. “László Beneš

dunajskostredského rodák se o svém zařazení do kádru dozvěděl koncem minulého týdne.

Ve čtvrtek jsme doma odehráli odvetu osmifinále Evropské ligy proti Schalke 04. Na mé pozici tehdy nastoupil Christoph Kramer, který se zranil. Věděl jsem, že v sobotu mě čeká zápas za rezervu, ale trenér mi oznámil, že pravděpodobně budu v nominaci na souboj s Bayernem. Nebylo jisté, zda se dostanu do nominace, protože do hotelu šlo před zápasem dvacet hráčů a na soupisce může být pouze osmnáct.Asi dvě hodiny před úvodním výkopem jsem už věděl, že jsem v nominaci, & quot; konstatoval bývalý hráč MŠK Žilina a doplnil:

Přibližně po půlhodině mě trenér poslal rozcvičit se, protože defenzivní záložník si začal chytat stehenní sval. Pokud by musel odstoupit, jistě bych šel hrát. Nakonec jsem se dostal na hřiště až v závěru, ale snažil jsem se pomoci týmu a ukázat dobré momenty. Dostal jsem následně hodně gratulačných zpráv a telefonátů. & Quot; Nový trenér mu pomohl

Mönchengladbach figuruje po 25. kole na 10.příčce bundesligového poradí se ziskem 32 bodů (bilance 9-5-11).

Naším cílem je účast v pohárové Evropě – Lize mistrů nebo Evropské lize.Ve zbývajících zápasech se může udát cokoliv, & quot; prohlásil Beneš, který figuruje v březnové nominaci týmů ČR & quot; 20 & quot; i SR & quot; 21 & quot; na mezistátní přípravné utkání proti vrstevníkům ze Srbska a Česka.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Beneš debutoval v bundeslize, nastoupil v zápase proti Bayernu Mnichov

Benešovy pozice v mužstvu se zlepšila i zásluhou prosincové výměny na postu hlavního trenéra Borussie – Andrého Schuberta nahradil Dieter Hecking.

Nový trenér je velmi dobrý, sympatický.Má zkušenosti z Bundesligy. Komunikuje se všemi hráči. Nepotřebuji, aby se se mnou mluvil půlhodinu, důležité je, že mohu přijít a zeptat se na cokoliv, & quot; uzavřel pro sportolunk.sk László Beneš.