Benitez má důvěru vedení, ale ne hráčů

Ve funkci ho podrželo vedení klubu v čele s prezidentem Florentinem Perezem, který mu po pondělním zasedání správní rady “bílého baletu” vyjádřil důvěru.

Stalo se tak i přes zahanbující domácí prohře v El Clásico, ve kterém Real v sobotu prohrál s FC Barcelona 0: 4.

“Analyzovali jsme sportovní situaci v klubu a chci vám sdělit, že Rafa Benitez má naši plnou podporu. Nadále důvěřujeme v jeho schopnosti,” řekl Perez novinářům. Ronaldo mlčel

Zklamaní fanoušci na stadionu Santiago Bernabeu v závěru sobotního zápasu požadovali i odstoupení Pereze.

Osmašedesátiletý Pérez se vyjádřil ik medializovaným neshodám mezi Benítez a střeleckou ikonou klubu Cristianem Ronaldem.Hvězdný Portugalec údajně řekl že pod Benítez už hrávat nechce a zvažuje odchod z Madridu.

“Ronaldo se přede mnou ani slůvkem nezmínil o Benítezovi,” reagoval Pérez. První muž Realu přiznal, že chápe rozhořčení fanoušků po matném výkonu v El Classic a poklesu na třetí místo v tabulce se šestibodovým odstupem na lídra FCB .

Zároveň však zdůraznil, že právě teď nastal čas vyjádřit trenérovi a hráčům plnou důvěru. Klub nemá za něj náhradu

“jsou dva důvody, proč se Pérez nezbavil Beníteze. Nemá za něj náhradu a zároveň mu vyhovuje, že v případě narůstající kritiky se vše svalí na hlavu tohoto trenéra a ne na jeho.Bude jakýmsi jeho nárazníkem, “řekl pro BBC Radio 5 novinář Graham Hunter mapující dění ve španělské nejvyšší soutěži.

Faktem je, že domácí novináři vidí současnou situaci v Realu Madrid mnohem černější než prezident tohoto královského velkoklubu. Podle sportovního deníku Marca mužstvo svému trenérovi nevěří a má na to několik důvodů. Hráči se údajně smějí Benítezovi za zády, že jeho taktické instrukce jsou nesrozumitelné a jeho fotbalová kariéra byla bídná.

“Benítez není tím tradičním číslem 10 v týmu, čili špílmachr, který umí číst hru a rozdělovat přihrávky do volných prostorů,” píší Španělé.Hráči jsou nešťastní

Navíc, bývalý úspěšný kouč FC Liverpool či naposledy SSC Neapol nemá dobré vztahy s více hráči, nejen s Ronaldem.

“Nešťastní z něj jsou i Sergio Ramos, James Rodríguez, Isco a Benzema,” uvádí BBC odvoláním a na španělská média.

Ty přinesly i informaci, že možným nástupcem Beníteze by se mohl stát bývalý skvělý francouzský fotbalista a momentálně trenér rezervy Realu Madrid, týmu Castilla, Zinedine Zidane. Fotbalová legenda to prozatím odmítá.

“jsem trenérem Kastilie a Benítez prvního týmu. To je současný stav věcí, a tak je to dobré. Nejsem zastáncem rychlého řešení problémů.Svou práci beru den po dni a snažím se nic neuponáhľať, “řekl mistr světa z roku 1998 Zidane.

Bývalý prezident Realu Madrid Ramón Calderón v této souvislosti prohlásil. “Může se stát, že Zidane převezme první tým Realu, ale nebude to tak brzy. Benítez v nejbližších zápasech zůstane u mužstva a myslím si, že se v tomto nemýlím,” řekl Calderón.

Ve středu se Madridští v Lize mistrů představí v Lvově proti Šachtaru Doněck.