BHA U-turn umožňuje firmám přidružené k non-ABP sázkaře sponzorovat závody

The British Horseracing úřad připustil v úterý, že se sníží rozsah své nové iniciativy povoleno sázení partnera (ABP), který byl zahájen v říjnu zaměřit offshore sázkových firem, které dělají žádný přímý příspěvek ke sportu ze svých závodních zisků. V důsledku toho budou podniky, které jsou „přidruženy“ na on-line sázkových firem mít možnost zachovat vysoce postavených závodních sponzorů na předních tratí včetně Cheltenham, i když aktivně řídit sázkaři vůči non-ABP sázkových kanceláří.

BHA představila svůj plán pro udělení statusu ABP sázkové firmy, které „se dohodly na spravedlivé a vzájemně udržitelného vztahu financování se sportu“ dne 20. října.Zatím jen tři – Betfair, Bet365 a 32Red.com – se dohodly na zaplacení určité procento svého hrubého zisku na offshore britského závodního podniku zpět k závodění

Bylo také oznámeno, dne 20. října, které Jockey Club závodištích. (JCR) a Arena Racing Company (ARC), dva největší operátoři Dostihové závodiště sportovní, nebude přijímat nové závodní sponzorství, nebo obnovit existující sponzorství s non-ABP sázení podniky, jejichž odmítnutí provést přímo přispívají k závodění ze svých pobřežních zisků byla odhadována na sport u nejméně £ 30m za rok

tisková zpráva vydaná BHA v té době zahrnoval pozadí Q & amp;. A, který dal jasně najevo, že „toto oznámení zahrnuje partnerský webové stránky, které budou považuje sázení partnery neschválené v případě, že přímé zákazníky, aby provozovatelé, kteří neplatí daně uložené na svých digitálních podniků“.Tato část Q & amp; a. Od té doby byl odstraněn z archivovaných tiskové zprávě na internetových stránkách BHA, ale originálního dokumentu, zveřejněném dne 20. října, zůstává on-line na internetových stránkách Jockey Clubu, což podtrhuje BHA je následný obrat

Will Lambe, ředitel BHA v podnikových záležitostí, řekl v úterý změna byla výsledkem evoluce v politice ABP a rozhodnutí zaměřit se na jednotlivé operátory v blízké budoucnosti, a nikoli poboček. „Budeme pokračovat v práci na detailu autorizovaného partnera modelem sázení,“ řekl Lambe, „s, například, kite značka byla zahájena bezprostředně, a jsou podporovány těmito společnostmi, které jsou již na palubě a také vyjádření zájmu ze řada dalších provozovatelů sázkových.

„Tato politika se bude vyvíjet, ale naše současné zaměření je diskuse probíhají s provozovateli sázkových spíše než přidružených internetových stránkách.“

Nejviditelnější příjemcem co BHA popisuje jako vývoji jeho strategie je Racing Post, obchodní noviny, které sponzoruje závody včetně Arkle Trophy v Cheltenham Festival a Group One Trophy v Doncasteru.Závodní pošta přesměruje účastníky do offshore operací společností Ladbrokes a William Hill, z nichž ani jeden nemá status ABP, a to jak z jeho webové stránky, tak prostřednictvím aplikace pro smartphony a tablety.

OLBG.com, “Fórum, které odkazuje také uživatele na offshore sázkové stránky, sponzoruje další událost na Cheltenham Festival, Grade One Mares ‘Hurdle a půl tuctu cenných překážkových závodů pro klisny během sezóny National Hunt.Kdyby BHA plán rozšířen na poboček, jak bylo původně uvedeno, tyto a podobné sponzorské smlouvy by byly ohroženy.

Betfred dlouhotrvající vztah s Cheltenham Gold Cup byl jednou z prvních obětí této nové iniciativy po Fred Done, zakladatel firmy, dal jasně najevo, že je proti režimu ABP.Timico, komunikační firma založená v úvodním majitel dostihových koní Tim Radford, přistoupil k vyzvednutí sponzorství o několik dní později.

Další zavedené sponzorství, které by mohly být ukončeny jsou Ladbrokes Svět Mezní na Cheltenham se Coral-Eclipse Stakes v Sandown a William Hill King George VI Chase v Kempton, vrcholem programu vánoční.

BHA se domnívá, že závodění je oprávněn desítek milionů liber každý rok jako svůj podíl zisky z offshore sázení. Offshore obrat je mimo dosah zákonný systém Levy, který vrátil 10,75% z hrubého zisku ze závodních sázky high-street sázkových kanceláří ke sportu.Nejnovější systém Levy v 2014-15 přinesla £ 60,1 m, oproti 70,1 m £ v 2013-14, a tento pokles bude pokračovat jako další sázkové přesune z obratu online.

Steve Harman, předseda BHA je nedávno naznačil, že závodní ztratí £ 110 metrů v příštích třech letech v důsledku peněz „úniku“ přes více zahraničních subjektů, čímž 12.000 pracovních míst v tomto odvětví ohroženy.