Bude to oslava házené. V Bratislavě se uskuteční dvě po sobě jdoucí zápasy

BRATISLAVA. Slovenské házenkářské reprezentace mužů a žen odehrají ve středu 14. června v Bratislavě kvalifikační dvojzápas o postup na mistrovství Evropy, resp. mistrovství světa.

V boji o účast na vrcholných akcích se na Zimním stadionu Ondřeje Nepely představí nejdříve ženy proti Maďarsku (18:00) a hned po nich nastoupí muži proti Rusku (20.00 h) .Diváci dostanou i repliku dresu

“Jelikož termínově jsme oba zápasy v červnu měly odehrát na domácí půdě, rozhodli jsme se je spojit a udělat velký házenkářský den v jednom čase na jednom místě.Bude to oslava házené, “řekl prezident Slovenského svazu házené (SZH) Jaroslav holes.

Vstupenky do desetitisícové arény budou stát deset a dvanáct eur.Na snímku nové dresy ženské a mužské házenkářské reprezentace. (Zdroj: TASR)

“Ná házenou je to dost, ale v ceně lístku je i replika reprezentačního dresu od brazilské společnosti Penalty, která se na pět let stala našim oficiálním partnerem.”

Vstupenky jsou již k dispozici přes prodejní síť Ticketportal.Čaká jejich něco nového

Slovenské házenkářky se v baráži o účast na MS 2017 utkají s Maďarskem. První zápas se bude hrát v Debrecínu 10.Červen, o čtyři dny později, se program v Bratislavě odvrátí. “

Tato dvojčata se nám zdá být přitažlivá, že by mohla naplnit sál i přes televizní vysílání. Nejlepší by pro nás bylo, kdyby byl stadion vyprodán a oběma týmům by se podařilo probojovat na šampionát. “Jaroslav Holes, prezident Slovenského svazu házené

” Jsem velmi rád, že vznikl takový nápad a budeme hrát dvojzápas s muži. bude to něco úžasné, téměř žádná z našich hráček ještě před takovým počtem diváků nehrála, “uvedl trenér ženské reprezentace Dušan Poloz.

” Proti Maďarsku to bude pro nás mimořádně náročné, protože se nám v souboji s tradičně se nezdařilo.Bude velmi důležité, jaký výsledek vyhrajeme v prvním souboji, a pokud budeme pokračovat v odvetě, i když nejmenší šanci, jsme zraněni před velkým zázemím postupu. Celý stadion nás přivede dopředu a pak bude vše možné, “pokračoval. Na konci tohoto týdne budou Slováci hrát na turnaji v Gdaňsku, kde se setkají s Ukrajinou, Běloruskem a domovem Polska “Ještě několik hráčů bylo ospravedlněno, takže tam bude prostor pro další.Od účasti na ME 2014 jsme postupně obměnili prakticky celý kádr, zůstaly v něm pouze čtyři hráčky, “přiznal Poloz.Môžu překonat divácký rekord

Myšlenku dvojzápasu přivítal i kouč reprezentace mužů Martin Lipták, jehož svěřenci nastoupí v duelu 6 . skupiny kvalifikaci ME 2018 proti Rusku.

“My jsme si už vyzkoušeli atmosféru v zaplněné Steel Aréně a věřím, že i v zápase proti Rusům to bude podobné. V takové sféře se výkony hráčů zvyšují a já se těším na akci. Je to fantastický nápad, dokonce i popularizovat tento sport. Věřím, že budeme ještě ve hře o postup, proto bude pro nás ještě předtím v kvalifikaci důležitý dvojzápas proti Černé Hoře začátkem května, “prozradil.Post by SlovenskyZvazHadzanej.

Slováci zatím figurují v tabulce na třetím místě, po dvou duelech mají na kontě bod po senzační remíze v Rusku 31:31. V Košicích před 7143 diváky pak podlehli Švédsku 17:21, ale stále jsou ve hře o dvě postupové místenky.

“spolufavoritů skupiny rozhodně nejsme, ale uvidíme jak to dopadne. Musíme především zvládnout domácí utkání s Černou Horou . Před zápasem s Ruskem budeme trénovat hlavně v Hlohovci, ale dva tréninky naplánujeme i na zimní stadion v Bratislavě, abychom si halu vyzkoušeli, “dodal Lipták.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Je starší než jeho trenér.Důchodce z Piešťan si troufá i na extraligu

Slovenský svaz házené si troufá zaplnit tribuny Zimního stadionu Ondreje Nepely. V červnu 2011 přišlo na zápas Slováků s Černou Horou v Košice Steel aréně 8111 diváků, což je dosavadní rekord.

“Pokud se nám toto číslo podaří překonat, budu velmi spokojen,” uvedl holes. “Tento dvojzápas se nám zdá takový atraktivní, že by navzdory televizním přenosem mohl halu zaplnit. Nejlepší by pro nás bylo, kdyby byl stadion vyprodán a oběma týmům by se podařilo probojovat na šampionát.”