Chára reagoval na nejpalčivější problém těchto dnů: Náš sport si to zaslouží!

Slovenský hokejista Zdeno Chára věří, že majitelé klubů NHL změní názor a hráči ze zámořské NHL se budou moci zúčastnit ZOH 2018 v Pjongčangu. Podle kapitána Bostonu Bruins je požadovaná účast pod pěti kruhy jedním z vrcholů kariéry každého sportovce.

Chára dosud reprezentoval Slovensko na třech olympiádách – v Turíně 2006, Vancouveru 2010 a Soči 2014. “Myslím si, že každý hráč chce být součástí olympiády. je to jedna z největších scén, na které se může sportovec zúčastnit a soutěžit na ní.Je to speciální pocit, když jste obklopen nejlepšími sportovci na světě a můžete si s nimi změřit síly, “ řekl Chára před pondělním zápasem v Torontu.

 Podle zkušeného beka je nejvyšší čas, aby si kompetentní sedli za jednací stůl a dohodli se na řešení, které bude vyhovovat všem stranám. “Pokaždé, když je podobný problém jako tento, to pro daný sport nevypadá dobře. Vrhá to špatné světlo na lidi, kteří jsou zodpovědní za klíčová rozhodnutí. Situace se dostala do bodu, kdy je skutečně nejvyšší čas si sednout a najít řešení. Věřím, že se to podaří. Náš sport si to zaslouží.Zaslouží si, aby hokej na olympiádě reprezentovali ti nejlepší hráči, “ dodal Chára pro ESPN.

Profiliga hokejisté startovali pod pěti kruhy pravidelně od Nagana 1998. Majitelé klubů NHL jsou však nyní proti přerušení soutěže na dva týdny a nelíbí se jim ani náklady na hráčské pojištění. Ty v minulosti kryl Mezinárodní olympijský výbor, který však po pěti olympiádách s tímto systémem přestal.Náklady na pojištění a cestování hráčů do NHL na ZOH 2018 se odhadují na deset milionů dolarů. Šéf IIHF Fasel se nedávno vyjádřil, že by dokázal najít způsob, jak tuto částku uhradit, vlastníci klubů se přesto vyjadřují k účasti hráčů v Pjongčangu negativní. Naznačily, že žádají za přerušení soutěže nějakou zajímavou kompenzaci. Vedení NHL a hráčské asociace NHLPA se již dříve koncentrují směrem k Pekingu, kde se budou konat ZOH v roce 2022.