Chorvatský národní tým hrál letos přímo v ruštině

Chorvatský národní tým hrál letos přímo v ruštině – sám o sobě komplikoval cestu v kvalifikaci a nějak rozhodl o problémech, které sám vytvořil. Přesněji řečeno, připustila, že to není samo o sobě, ale ti, kteří ji zanechali bez kontroly a ještě víc zahřívali náladu fanoušků.

Fotbalová federace země nestaral o národní tým, když se vrhla po hlavě do svých vlastních problémů – případů korupce, které by podle Stipe Pletikosa, a některé Nestůjte s ruským fotbalem. V této době Ante Chachich ztratil kontrolu nad týmem a neuspěl. Nebyl vypuštěn dříve, protože to nikdo nechtěl. Takže fanoušci vyhořeli a kvůli sportovní politice a kvůli samotnému týmu. Atmosféra byla velmi horká. Nehrají Chorvatsko na Ukrajině, ultras by zařídil klasickou balkánskou bitku s Fayers a hrozby proti hráčům.

V Chorvatsku je hra. Ale nedovolila Ukrajině do Světového poháru. Foto: 101GreatGoals, Cíl

Nicméně, jejich motivace nezklamal, ale vytáhl zápas v Kyjevě v důsledku čtyř faktorů, které neměly soupeře: organizaci obrany konfigurován jako poslední v životě hry, jednotlivé třídy specifickými hráčů a jednoduchý štěstí. To vše umožnilo týmu zapomenout na Chachicovy schémy a celou hru, aby vyřešily situaci.

“V Kyjevě bude náš poslední zápas. Alespoň jej dáme v plné výši, “- řekl obránce Domagoi Vida. Nicméně na hřišti hráči správně rozdávali horké emoce se studeným hodnocením situace a přizpůsobením se. To se provádí jako fotbal a sotva se ocitl v pekle chorvatský trenér Zlatko Dalich, donedávna šéf na dovolené v arabštině „Al Ain“.

Změna schématu na cestách není volba. Zejména před nejdůležitějším zápasem letos. Proto trenér podnikl moudré a velmi pečlivé rozhodnutí. Nejprve vytvořil obranu, aby se centrální obránci podařilo dostat za zády a poslední za rychlou křídou. Dejan Lovren hrál jako sen Jürgen Klopp a fullbeki nedávají prostor Konoplyanka a Yarmolenko – ochrana spolehlivě držel soupeře.

Zadruhé, hráči “checkered” neběhli s horkou hlavou, která by mohla vstřelit. S Konoplyanka a Yarmolenko v soupeřově týmu tak snadno chytit protiútok, takže tým si vybral mírnější taktiku – long přejde Luka Modric v krabici a slev pod útokem. Většina týmu není na polovinu soupeřova pole, a sami o sobě, a ve hře bez míče přijala řadu, a útok je to všechno o otevření, které úspěšně dosažený Andrej Kramarić a Mario Mandzukic.