Co dělala Šarapovová během distance? Vypila jsem více alkoholu než kdykoliv předtím

Ruská tenistka na sklonku trestu za porušení antidopingových pravidel Maria Šarapovová si nucenou přestávku trvající 15 měsíců užila, distanc měl i světlé stránky.

Trest pro někdejší vůdkyně singlového renkingu nevyvolal pouze sympatie na její adresu. Držitelka kariérního Grand Slamu se ohradila proti tvrzením, že je arogantní, sobecká či chladná: “Trávím v šatně pouze zcela nezbytný čas. Mám totiž další život, rodinu, přátele. Respektují mě pro to, co dělám na kurtu . Pro mě to má větší význam, než být příjemnou holkou v zázemí. “

Šarapovovou suspendován do 25.dubna 2017 včetně za meldónium, které brala deset let a nevšimla si, že s platností od 1. ledna 2016 přibylo mezi zakázané látky. “Asi sedm z těch deseti let jsem měla písemné potvrzení od akreditované laboratoře Světové antidopingové agentury WADA, že všechny přípravky, které užívám, jsou totálně vyhovující. Kompletně jsem se s tím uspokojila.Právě to byla chyba: spokojila jsem se s tím až příliš, “ uznala 29letá sibiřská rodačka.

Držitelka volných karet do dubnového Stuttgartu a květnového Madridu i Říma Šarapovová si uvědomuje , že na ní už navždy bude stín podezření, přestože Sportovní arbitrážní soud (CAS) ve švýcarském Lausanne při redukování zákazu startu z 24 na 15 měsíců v odůvodnění uvedl, že nelze její jednání považovat za vědom prohřešek s úmyslem zlepšit svou výkonnost. “Ten stín podezření tam navždy bude, absolutně …” povzdechla si Ruska, ještě předtím upozornila: “Pokud bych chtěla něco tutlají, asi bych neoznámila celému světu, že jsem ten lék brala deset let.Pokud bych se snažila vykroutit se z toho, nebyl by to právě moudrý postup. “

Vítězka 35 turnajů Šarapovová se nezatěžuje tím, jak ji přijmou diváci: < strong> “Dočkala jsem se velmi pěkné odezvy, když jsem vstoupila na dvorec na exhibičních akcích v Las Vegas a Portoriku. Odkdy se to všechno seběhlo, oslovuje mě mnoho neznámých lidí. Šéfkuchaři přicházejí k mému stolu, piloti ven z kokpitu, aby utrúsili slůvko. Je to povzbuzující. Během kariéry jsem měla klapky na očích a neuvědomovala jsem si můj vliv na lidi. Teď mě ohromil. ”