Diego Simeone je neúspěšný Atlético Madrid hrdinové vzdorovitý v nabídce za titul

Atlético cestuje do Las Palmasu, protože bude vědět, že bude na vrcholu stolu, ať už se právě stalo v Bernabéu. Pokud vyhrají, vědí, že i nadále zůstanou špičkou, bez ohledu na události v Camp Nou. První “titul” z roku 2016 je jejich. Do druhé poloviny sezóny dojdou čtyři body mimo Real a dva před Barça, vyhlášené šampióny zimy Španělska jako vedoucí ligy v polovině etapy, což je jakousi evropská apertura; Luka Modric je jedním z osmi hráčů La Liga v Fifa / FIFPro World XI Čtěte více

Neexistuje žádná trofej pro zimní šampiony a zde je také varování : kvůli Světovému klubovému poháru v Barceloně hraje v ruce, kterou budou hrát proti Sporting Gijonu v únoru. Vyhrajte to a Barcelona bude bodem před Atlético.Ale v tom je ještě něco důležitého. Španělské sezóny jsou rozděleny na polovinu a sestavy se opakují ve stejném pořadí, což znamená, že Atlético je nahoře (nebo horší bod), že hrál každý jednou. Od roku 1996 nebyli zimními šampiony – a ten rok vyhrál dvojitý tým, s kapitánem klubu Diego Simeone. Samozřejmě v těchto dnech je jejich manažer. Nebo by byl, kdyby manažer nebyl takovým nedostatečným slovem, který by definoval jeho význam pro klub. Otázkou, která je položena, je: může Atlético vyhrát ligu? Odpověď by byla “ne, samozřejmě ne,” s tím rozdílem, že před dvěma lety byla odpověď na La Ligu. V předchozím roce vyhrál Copa del Rey, který porazil Real ve finále u Bernabéu.Nikdy nebyl úspěšnější ligový úspěch, ale pokud by to měli dělat znovu, tato sezona by to uklidnila. Simeone je podsaditý diskurz měl trochu tenčí – Atlético utrácel více než 100 milionů EUR ( 75 milionů liber) letos v létě, přestože čisté výdaje byly o 5 milionů € blíže – ale obsahuje zásadní pravdu. Jedná se o velký klub a využívá Simeoneho současný leitmotiv, “roste”, ale stále soutěží o ty největší. Španělský trenér Vicente Del Bosque řekl, že byl “překvapen” že Atlético neměl žádné hráče ve Fifa’s World XI, ale nikoho nepřekvapilo: ani minulý rok ani rok, ani předtím.Možná to měli udělat, a nedostatek uznání pro Diego Godín, zvláště ve vlastních cenách La Ligy, je přeplněný, ale hráčem hráče není tolik, na co si můžete stěžovat. Na Calderonu je pár hvězd, což se jim líbí. A kromě toho, nepřítomnost pravděpodobně vede k tomu, že srdce bude silnější: vnímané nepatrné by dokonce mohly pomoci. Jeden hráč, který skutečně vyniká, je francouzský útočník Antoine Griezmann, jehož odkupní klauzule Atlético chce zvýšit na € 100m, opatření proti zájmu z Premier League a celého města, což je ještě důležitější po přestupu, který Fifa zasáhl minulý týden. V této sezóně byl rozhodující.Atlético vzal zimní titul s výhrou 2-0 v Celta Vigo, kde Barcelona porazilo 4-1 a Griezmann získal první, jak má tendenci. Ten nyní otevřel bodování vícekrát než kdokoli jiný ve Španělsku. Francouz také zaznamenal více než třetinu klubových ligových gólů. Vrátit se zpět na posledních 12 a dostal se na všechny další, aby Griezmann, Koke, Griezmann, Godín, Griezmann, Saúl, Griezmann, Correa, Griezmann, Thomas, Griezmann, Carrasco…kluby Premier League čelí spádům Real a Atlético Madrid zákaz přestupu Přečtěte si více

Částečně proto, že musel. Ale o tomto seznamu je ještě něco jiného: žádný jiný hráč se neopakuje. Dvanáct hráčů zaznamenalo ligové góly, více než u jiných klubů. Všichni přispívají z celého hřiště – i mimo něj.Osm gólů a devět asistencí bylo poskytnuto hráči, kteří vystupují z lavičky. Celkově to je 17 gólů z náhradníků; Getafe je subs, další nejlepší, udělal 11. V Barceloně je to celkem dva.

“Každý hráč musí pochopit, že nemáme stejnou představu o tom, že to, co je štartérem, je to, na čem záleží,” Simeone řekl. “Kvalita minut je důležitější než množství.” Atlético v loňském roce podepsal Fernanda Torresa a v létě Luciano Vietto, Yannick Carrasco, Ángel Correa a Jackson Martínez. Všichni přispěli v klíčových okamžicích, nicméně žádný z nich zatím zcela nepřesvědčil. Stejně tak nebyl posun směrem k tomu, co vypadalo jako kreativnější a techničtější. Takže se vrátili k tomu, co vědí: že nový 4-3-3 nebyl opuštěn, ale pozměněn.Teď se pomalu znovu rozšiřuje, ale tohle je Atlético, které, jak to obdivně řekla Celta Iago Aspas, “nenechá vás hrát”. s 44 pro Barcelona a 52 pro Real – ale každý z nich má obrovský dopad. Sázením jediného cíle bylo porážku jen jednou v 10 zápasech, proti Barceloně. Drželi 12 čistých listů v 19 zápasech a připsali osm po celou sezónu. Ve hře 0.42 je to lepší než kdokoliv v Evropě, před Paříží Saint-Germain a Bayern Mnichov. Žádný brankár z Ligy má méně záběrů než Jan Oblak, méně než jeden na cíl na jednu hru.

To si vzalo na zimní titul; nyní musí hrát i v druhé polovině sezóny, pokud chtějí vyhrát skutečný titul. Ale mohou? Simeone, jako vždy, neřekl.Carrasco by naopak. “No,” odpověděl, “pokud jsme nahoře.”