Fifa korupční skandál: USA vydávají tři vinné přepisy žádosti

Americký soudce vydal v pondělí přepisy o vinných žádostech od tří prominentních obžalovaných v rozsáhlém vyšetřování korupce Fifa, ve kterém vyjádřili lítost a navrhovali, že úplatkářství v organizaci je rozšířené.

Bývalý viceprezident Fify Jeffrey Webb, argentinsko-italský marketingový manažer Alejandro Burzaco a brazilský zprostředkovatel José Margulies se minulý rok domnívaly, že se viní z vydírání, podvodů a spiknutí v praní špinavých peněz. Americké žalobce celkem obvinili 40 úředníků a marketingových vedoucích získání desítek milionů dolarů v úplatcích a úplatcích v případě, který vyvolal v Fifě bezprecedentní krizi. Fifa korupční krize: klíčové postavy v kontroverzi Číst více

V přepisu zveřejněném v pondělí se tři muži říkali, že litují své akce a navrhovali, aby úplatky byly standardní praxí.Všichni tři, kteří jsou omezeni na domácí zatýkání USA, budou v červnu odsouzeni za korupci v New Yorku. “Sloupil jsem svou pozici k získání úplatků a úplatků pro můj osobní prospěch,” Webb, který trpí že v roce 2012 řekl, že sportovní marketingové společnosti nabídnou “boční platby” nebo úplatky výměna za obchodní práva na fotbalové utkání. “” Věřil jsem, že takové nabídky byly běžné v tomto oboru, “řekl soudci.

Přiznal se, že přijímá úplatky za prodej komerčních práva na kvalifikační zápasy MS v letech 2018 a 2022 a v letech 2013 a 2014, včetně turnaje Copa América Centenario, který se bude konat v červnu. Nové zatčení ve Fifě si vyžádají dramatickou kapitolu o příběhu zničeného srdce fotbalu Čtěte více

“Hluboce lituji, že jsem se podílel na tomto protiprávním jednání,” řekl dvojitý Cay man ostrovy – britský občan, který byl vzdělaný ve Spojených státech. On přiznal, že spáchal, aby podvedl své zaměstnavatele a spiknutí k páchání trestných činů praní špinavých peněz přenášením peněz ze Spojených států na přední účty v Panamě Kajmanské ostrovy a jinde. Po svém vyznání soud v listopadu zvedl bezpečnostní údaje a dovolil mu, aby opustil svou domovskou zemi v Gruzii sedm dní v týdnu od 8 do 17 hodin, zdánlivě se staral o 18 měsíců Jeden syna. Jeho manželka je doktorka v Atlantě, takže Webb je “výhradně zodpovědný” za své dítě, soud slyšel. “Je to zaneprázdněný muž,” řekl soudce Raymond Dearie. Jeho svoboda pohybu byla omezena na 20 mil (32 km), a Webb stále podléhal elektronickému značkování.

p> Dokumenty, které byly vydány na základě žádosti amerických médií, byly ještě částečně redakčně upraveny.

51. bývalý předseda představenstva společnosti Torneos y Competencias SA, argentinská sportovní marketingová společnost, “Mýlil jsem se,” přiznal se, když přiznal úplatky a úplatky v celkové výši desítek milionů dolarů několika fotbalovým úředníkům, aby získali marketingová práva na různé turnaje.

“Společnost Torneos a já jsme těmito platbami přímo a nepřímo využili těchto práv,” uvedl. “Soudní papíry si minulý měsíc stěžovaly, že Webb udržuje životní styl milionáře, který se chlubí šampaňským, hazardními hrami a večírkem, zatímco je zatčen Doma v USA, který si možná koupil “s úplatky a úplatky”. V dopise kanceláři amerických zástupců se Fifa právníci požádali o “okamžitý” audit fondů a aktiv společnosti Webb a vyjádřili obavu, že je nemusí úplně odhalit soudu. Patnáct osob se domáhalo viní a dohodlo se na spolupráci s americkými státními zástupci výměnou za možné snížení věty.