Fotbal Myjava s dobrým výstřelem: Jemné 75 tisíc a přejít na nižší konkurenci!

BRATISLAVA – Disciplinární komise Slovenského fotbalového svazu (DK SFZ) ve čtvrtek potrestala klub Spartak Myjava pokutou 75 000 eur a přeřazením A-týmu “kopaničiarov” do čtvrté nejvyšší slovenské soutěže. Myjavský klub se může proti tomuto rozhodnutí odvolat.

Klub dostal trest za to, že odstoupil z Fortuna ligy uprostřed sezóny 2016/2017 i za další disciplinární prohřešky. “DK SFZ rozhodla v případě klubu Spartak Myjava, neboť šlo o závažné porušení několika předpisů, ať už jsou to stanovy, soutěžní řád, rozpis republikových soutěží i disciplinární řád, že mu uloží pokutu 75.000 eur a přeřazuje A- tým do 4.”

čtvrté nejvyšší soutěže. “DK rozhodovala na základě podnětu Unie ligových klubů (ULK), protože jedině disciplinárka v podstatě může v této věci rozhodnout.DK se s tímto postupem zabývala od ledna, od doby, kdy byly shromážděny názory, CLA přidala svůj podnět a Myjava promluvila a dnes bylo toto rozhodnutí přijato. Na dnešním zasedání se zúčastnilo deset z jedenácti členů DK a rozhodnutí přijali jednohlasně, “ pokračoval Čurný.

Vedení Spartaku Myjava má nyní sedm dní na to, aby se proti rozhodnutí odvolalo , jinak trest bude moci vstoupit v platnost. “Pokud je odvolání zrušeno, objeví se klasický proces. V první fázi se jedná o samotnou DK, která má možnost odpovědět na odvolání, změnit své rozhodnutí nebo nesplnit.V případě, že nevyhoví, automaticky to postupuje odvolací komisi SFZ. ”

DK při rozhodnutí přistoupila k vyšší pokutě, jak uvádí standardně disciplinární řád SFZ, v něm je rozpětí do výšky 50.000 eur. “Je tam však i paragraf 39, který říká, že v případě závažného porušení předpisů může DK jít i nad tento rámec,” dodal Čurný.

Myjava se rozhodla odhlásit z ligy koncem prosince a 2. ledna to potvrdila ULK. Kopaničiarom patřilo po podzimní části 6. místo, když měli po 19 kolech na kontě 26 bodů. Prezídium Unie ligových klubů (ULK) na svém lednovém setkání rozhodlo, že jarní část současné sezóny nejvyšší slovenské fotbalové soutěže bude mít jedenáct účastníků.Po zápasišti Spartak Myjava ze stávající sezóny ligy Fortuna budou jeho zápasy zrušeny na podzim, ale všechny cíle a penaltové tresty ostatních týmů v těchto zápasech zůstávají. Spartak je první a jediný klesající klub Ligy Fortuna v sezóně 2016/17 podle současných soutěžních pravidel SFZ. Unie tvrdí, že na základě právní analýzy Spartak odstoupil ze soutěže způsobem, který vážně porušoval pravidla CFC a SFZ.