GB ženský tým pursuiters vlevo míří za mistrovství světa v bronzu

Jednou z nejdokonalejších ženských týmů ve Velké Británii, které se mohou těšit na výsadku, může mít nejlépe bronzovou medaili po trénovaném kvalifikačním závodě na druhém dni mistrovství světa v cyklistických kolech v Londýně. Jess Varnish se rozbíjí do trenérů GB poté, Velká Británie vyhrála šest z předchozích osmi světových titulů v honbě ženských týmů, které se za poslední dva roky odehrály ve čtyřech kilometrech se čtyřmi jezdci. Byli to stříbrní medailisté Před rokem, když Austrálie skončila čtyřletý neporažený pruh, ale Británie se opět chystá chytit. Laura Trottová, Joanna Rowsell Shandová, Ciara Horneová a Elinor Barkerová skončily pětinásobně 21.034sec.Velká Británie může jet na bronz, ale ne na zlato, a to pouze v případě, že jsou jedním z nejrychlejších týmů ve druhém kole. Spojené státy byly nejrychlejšími kvalifikátory za 4min 16.180sec, Kanada byla druhá, nová Zelenka třetí a čtvrtá Austrálie. Trott a Rowsell Shand společně s Dani Kingem získali zlato v Londýně 2012, kdy byla událost přes 3 km, se třemi jezdci a oslavila zpěvem po “Hey Jude” Paul McCartney sledoval tuto událost.

Akce byla v posledních letech považována za britského bankéře, ale to se už zdálo dávno v obtížném vývoji před olympijskými hrami v Riu. Jeden z jejich nejsilnějších jezdců poté, co Katie Archibald utrpěla zranění kolena při motorkářské havárii, která získala přísné pokárání od technického ředitele Britské cyklistiky, Shane Suttonovou.

Archibaldova smysl pro vinu možná vzrostla, když sledovala ze stánků A viděl Trott a Barker sílu pryč od Rowsell Shand a Horne.

Čas je vzat na třetí zbavit se Tak, že britský nedostatek koherentní týmové práce byl v jejich prospěch.Byl to ekvivalent k tomu, že by se štafet odešel z atletického relé.

V pátek se Británie setká s Čínou v prvním kole. Nejrychlejší dva ze třetích až osmých týmů se postoupí na bronzovou jízdu. Hlavní trenér britské cyklistiky Iain Dyer řekl: “Je to zklamání. Není tam žádný způsob, jak se oblékat jinak.

“To, co musíme udělat, je otočit a zítra se dostat zpátky do medaile. Můžeme ještě jet na bronz. Dnes se musíme dívat na data a vypracovat nejlepší způsob, jak jít odtud.

“Přirozeně bychom rádi, kdyby Katie byla na závodech. Je silným jezdcem v týmu a je skoro zpátky na své nejlepší. Dlouho jsme věděli, že Katie v Londýně nebude mít na mistrovství světa.Snažili jsme se dát tu náš nejlepší snímek a to se nestalo. Je fér říkat, že to nebylo tak soudržné [výkon], jak to mohlo být. “

King změnil fokus na cestu po hrách. Ona měla v úmyslu vrátit se do velodromu a vrátila se loňské léto, ale britská cyklistika ji povzbudila k tomu, aby zůstala na cestě, a traťová událost prošla v její nepřítomnosti. Dyer dodal: “Dani nás cvičil Pro dobré kouzlo. Byli jsme schopni ji vidět blízko. Akce je velmi, velmi odlišná od toho, kdy byl Dani olympijským šampionem a byl o 33% déle, protože disciplína opravdu výrazně změnila dynamiku. Jsem přesvědčen, že bylo provedeno správné volání. “