Graham Arnold má „jasný plán“ k vyřešení problému s fotbalovými góly

Fotbalisté byli příliš „závislí“ na Timovi Cahillovi, aby vstřelili góly, podle Grahama Arnolda – a nový trenér slibuje, že se změní. Austrálie nutně potřebuje pravidelného brankáře, aby se spoléhal na přední stranu a nahradil Cahilla po jeho odchodu z mezinárodního fotbalu minulý měsíc.

Cahill zaznamenal rekordních 50 gólů ve 107 vystoupeních, z nichž mnohé přicházely ve chvílích, kdy Socceroos je nejvíce potřeboval, ale Arnold věří, že hráči jako Jamie Maclaren, Tomi Juric, Mathew Leckie, Robbie Kruse a Daniel Arzani mohou kolektivně zaplnit mezeru. Read more info

“Způsob, jakým jsme hráli, byl velmi závislý na Timmym, aby skóre tyto cíle a já to udělám jinak, “řekl Arnold. „[Bodování] nebude problém vůbec. Už tam máme hráče, kteří mohou tyto cíle skórovat. Znám je velmi dobře.Mám na hráče jasný plán a to, co mohou dělat a co budou dělat. “Obránce fotbalistů Trent Sainsbury se připojil k PSV Eindhoven na tříleté smlouvě Přečtěte si více

Arnold odmítl odpovědět, zda Maclaren měl jeho předchůdci dostali dostatek šancí na mezinárodní úrovni, ale zdá se, že 25letý muž bude do budoucna velkou součástí fotbalistů. Maclaren se nezúčastnil Světového poháru v Rusku, kde se Austrálii nepodařilo vstoupit do otevřeného plánu, přestože na konci minulé sezóny na Maclarenu na skotském outfitu Hibernian nedosáhlo.

“Jen Mluvil jsi s Jamie Maclarenem druhý den po telefonu, můžeš říct, že ten kluk opravdu věří v sebe, “řekl Arnold. “Je to o těch dětech, které tam chodí a věří v sebe samy…Vím, že mohou skóre.”Ukázali to už dříve. “

Arnold také podpořil navrhovaný přesun Arzaniho teenagera z Melbourne City do Manchester City přes Celtic, kde se očekává, že bude Betclic bonus hrát na půjčku na další dvě sezóny.

< p> „Je to velmi inteligentní dítě, ví, jaký je jeho plán, ví, co je jeho cílem, a má kolem sebe dobré lidi, aby mu poradili,“ řekl Arnold. “Věří, že když jede do Celtic, bude hrát ve Skotsku více her a bude součástí týmu mistrů Ligy, než by pravděpodobně v Austrálii.”

Arnold také odhalil, že převezme trenér Olyroosu. v rámci národní restrukturalizace říká, že pomůže rychleji přivést talentované mladé hráče.Australský mužský tým do 23 let se od Pekingu 2008 nekvalifikoval na olympiádu a přidal další rozměr již tak náročnému úkolu pro Arnolda.

Bylo také potvrzeno jeho koučování, s nímž následoval vysoce výkonný guru Andrew Clark a analytik Doug Kors ze Sydney FC. Asistenčními agenty Arnoldu budou Ante Milicic a Rene Meulensteen, zkušený nizozemský trenér, který strávil několik let jako pravý muž sira Alexe Fergusona v Manchesteru United.Všichni se k němu připojí, když se ujme vedení Olyroosu.

Milicic také trénuje Young Socceroos, zatímco Trevor Morgan povede Joeys do 17 let.

Arnold řekl změnu vzal „hodně plánování“, ale měl podporu všech trenérů A-League i členů australské „zlaté generace“, jejíž rada ho přesvědčila, že je to správný krok.

„Je to práce, která nebude rušit mé zaměření, “řekl. “Mé plné zaměření je na Socceroos.” Mám ale pocit, že když dokážu oba týmy dokázat, vstoupí do Socceroos mnohem rychleji nová mladá krev, mladý talent. Věřím, že právě teď to potřebujeme. “

Prvním úkolem Arnoldu je však obhajovat titul Asijského poháru, který Socceroos získal na domácí půdě v roce 2015.Má v úmyslu uspořádat tréninkový tábor v září před přátelským zápasem v říjnu – pravděpodobně v zámoří – a pak ještě dva v listopadu.