Hokejisté pokračují už is Réwayom, Halák se neozývá

BRATISLAVA. Slovenská hokejová reprezentace začala v úterý odpoledne další fázi přípravy na mistrovství světa v Bělorusku.

Trenér Vladimír Vůjtek přivítal na srazu na Zimním stadionu Ondřeje Nepely téměř stejný kádr, než měl k dispozici minulý týden. Zraněného Slovensku Adama Lapšanský nahradil Martin Réway, který přicestoval ze zámoří a popere se o šanci dostat se do týmu pro mistrovství světa.

“Přišli všichni nominovaní hráči. Už ve středu ráno odjíždíme do Francie, proto jsme posunuli čas najednou i tréninku na zkosit odpoledne, aby se vše stihlo připravit. V šatně nechyběl ani Rewa, kterému však nedorazil ze zámoří výstroj .Je v našem hledáčku už dva roky, protože hrál dobře na mistrovství světa do 20 let. Uvidíme, jak se adaptuje na mužský hokej, neboť dosud hrával za juniorky, “uvedl krátce po začátku najednou trenér Vladimír Vůjtek. Ve středu se přesouvají do Grenoblu

Slováci měli v úterý odpoledne o 16:00 na programu trénink, večer pak vyrazí auto s výstrojí do Francie. Tým ve středu ráno krátce po šesté hodině odcestuje do Vídně, odkud o 9:00 odletí do Lyonu a následně se přesune do Grenoblu. Pod Alpami mají Vůjtekovci naplánovaný trénink o 18.45 h.

< p> ve čtvrtek je na programu první souboj s Francouzi o 20.00 h na stadionu v Gape.V pátek je volnější program s večerním tréninkem, v sobotu se odvetný souboj v Grenoblu uskuteční v 15:00.

“V minulosti jsme měli problémy v duelech s takzvanými outsidery, i když takoví v hokeji už nejsou. Hrálo se nám proti těmto mužstvo horší než proti silným. Vynasnažíme se připravit taktiku, díky které se pokusíme o vítězství , “konstatoval Vladimír Vůjtek. Halák se neozývá

Reprezentační kouč v současnosti řeší i brankářskou otázku. K dispozici má momentálně trio Július Hudáček, Jaroslav Janus a Ján Laco. V zámoří se klubová sezóna skončila pro Jaroslava Halák.Ve Francii minimálně v jednom zápase nastoupí Július Hudáček, který nechytal minulý týden proti Rusům.

“S Halák jsme se chtěli spojit, ale nepodařilo se nám to. Ještě se s ním pokusíme mluvit, nechali jsme mu zatím odkazy. Uvidíme, jaký bude jeho názor na start na mistrovství světa a pak to budeme řešit , “dodal Vladimír Vůjtek. Nominace hokejové reprezentace na zápasy s Francií: