Hokejová liga vstupuje do nové éry: Lintnerovej

BRATISLAVA. Nový šéf, nový název a několik změn. Nejvyšší domácí hokejová soutěž vybruslit ve čtvrtek do 23. ročníku s novým názvem Tipsport extraliga (už ne extraliga) a vysmátý generální manažer řídící společnosti Pro Hokej Richard Lintner představil čtyři základní kroky k jejímu zlepšení.

“Další změny budou následovat v průběhu sezóny,” avizoval mistr světa z Göteborgu 2002.

Na čele Pro Hokeje nahradil minulý měsíc Vladimíra Paštinský. Odvážné, rychlé kroky

Lintner v červnu neuspěl na kongresu ve volbách na prezidenta SZLH, více hlasů dostal Igor Nemeček.Bývalý reprezentant se dodnes nesmířil se způsobem hlasování, označil ho za nepatřičný.

Po delším váhání přijal nabídku vést domácí ligu a veškerou energii dává na zkvalitnění její úrovně.

“Mému spojení s ligou předcházely několik debaty a setkání, kde jsme hledali spojení s kluby, hráči, mediálními partnery, abychom si sjednotili vize, které máme v rámci pokroku soutěže,” řekl 37-letý Trenčan.

“Přistoupili jsme k odvážným a rychlým krokem.Tuto ligu nejdeme dělat pro naše fanoušky, ale spolu s nimi. “Smlouvy vstříc hráčů

Hlavní novinky shrnul Lintner do čtyř bodů – směrem k hráčům, k médiím, k fanouškům ik partnerům ligy.

“První krok je zaměřen na hráčů, protože v našem sportu, nejen v hokeji, je problém s dodržováním vyplácení mezd a odměn,” řekl.

“S kluby jsme se shodli, že s tím třeba něco udělat. Proto jsme vytvořili třetí dodatek hráčské smlouvy, který zaručuje hokejistovi možnost jednostranného vypovězení smlouvy v případě prodlení platby o více než třicet dní.Je to první gesto, které deklaruje zájem hráčů, ale zejména klubů, aby se tento problém eliminoval. ”

V minulosti jsme byli zvyklí, že několik kluby pravidelně opozdila s výplatami a vinu vyrovnávaly po sezoně z donucení, aby dostali licenci na další ročník.

“Dosavadní smluvní nastavení bylo v neprospěch hráčů, což by se mělo změnit,” doplnil Lintner, který ukončil kariéru jen začátkem tohoto roku. Hokej na dvojku

Šéf Pro Hokeje chce zefektivnit práci médií.Novinářům slibuje usnadnění pozápasových kontaktů s hráči, jak je to běžné ve vyspělém hokejovém světě.

Fanoušky chce přitáhnout i marketingovými projekty, aby se více podíleli na hokeji v jednotlivých klubech.

Pro Hokej vyjednává o prodeji televizních práv RTVS na delší období, což by mělo přinést i větší finanční podporu pro kluby.

Čtvrteční zápas Banská Bystrica – Nitra uvidí diváci na dvojku v hlavním večerním vysílacím čase od 20:00.

Nedělní televizní setkání budou vysílat pravidelně o 16.30. Play out namísto baráže

Po sportovní stránce je největší novinkou play out čtyř týmů, které nahradí dosavadní baráž posledního týmu s vítězem I. ligy.

Do play out půjdou týmy na 9. a 10.místě po základní části a finalisté play off druhé nejvyšší soutěže, které čeká boj o dvě místenky v Tipsport lize.

Mistrovský titul obhajují vítězové posledních dvou ročníků HC Košice.

Složení mužstev v soutěži se nemění. Žilina si udržela ligovou příslušnost, když v baráži zdolala vítěze první ligy Detva.

Již devátý rok v řadě bude součástí ligy projekt centralizované přípravy slovenské reprezentace do 20 let. Tým pod hlavičkou HK Orange 20 bude účastníkům soutěže tradičně do Vánoc. Potom čekají tým juniorské mistrovství světa.

“Jsem přesvědčen, že liga přiláká více lidí než dosud a s dalšími připravovanými změnami bude ještě atraktivnější,” prohlásil Lintner. Program 1.kola hokejové Tipsport Ligy 2015/16:

HK Orange 20 – HK 36 Skalica (17.30)

HC 05 Banská Bystrica – HK Nitra (20.00)

HK Poprad – HKM Zvolen (17.00)

HC Košice – MsHK DOXXbet Žilina (17.30)

Dukla Trenčín – MHC Mountfield Martin (18.00)

HK 36 Skalica – ŠHK 37 Piešťany (18.00)