Hubený skončil na lavičce Nových Zámků

Vedení nováčka nejvyšší soutěže s ním v úterý rozvázalo kontrakt pro nepřesvědčivé výkony týmu a neuspokojivé výsledky.
Nové Zámky získali v prvních třech utkáních nového ročníku sedm bodů, uplynulý tipsportligový týden jim však vůbec nevyšel. Po prohře 1: 2 v Popradu přišel domácí debakl s Banskou Bystricí (2: 9) a do třetice neúspěšný výsledek v Liptovském Mikuláši (2: 3). Po neděli se vedení klubu rozhodlo pro rázně řešení situace. “Vzhledem k nepřesvědčivé výkony se vedení klubu okamžitě rozhodlo přerušit spolupráci s panem hubený. Tým v nejbližším období povedou jeho dosavadní asistenti, Ivan Černý a Juraj Rehák,” potvrdil pro TASR generální manažer Michal Tóth.
Černý s Řehák budou zastupujícími trenéry v nejbližších dvou duelech Nových Zámků v Martině a doma proti Dukle Trenčín. “Pak by měl tým převzít nový trenér, jehož jsme začali hledat,” dodal Tóth. Podle jeho dalších slov byla změna šéfa střídačky nezbytná, neboť výkony mužstva i jeho výsledky se rozcházely s klubovými ambicemi. “Nevíte vyměnit celý mančaft. I proto jsme se rozhodli řešit situaci takto. Bohužel, takové rozhodnutí patří k hokeji. Máme postavený dobrý tým, kluci to mají v sobě a musí ukázat více.”
K lepším výsledkům mají dopomoci i finští legionáři – obránce Konsta Mäkinen a útočník Ossi Saarinen, kteří vyztužili kádr jen minulý týden. K dalším změnám v nejbližší době nepřijde. “Momentálně o tom neuvažujeme. Všichni kluci mají smlouvy, ale musí zlepšit své výkony, aby se dostavili výsledky,” dodal pro TASR Tóth.