Je to paráda, těší se Marinčin z nominace do reprezentace

BRATISLAVA. Martin Marinčin je prvním hráčem slovenské hokejové reprezentace ze zámořské NHL před květnovými mistrovstvím světa v Bělorusku. Pro dvaadvacetiletého obránce to bude další z vrcholů úspěšné sezóny, kterou přitom odstartoval jen na farmě Edmontonu Oilers v nižší zámořské soutěži AHL.

Z klubu Oklahoma City Barons se propracoval až do prvního týmu Edmontonu, premiérově si zahrál na olympiádě v Soči a svůj přelomový ročník může zakončit na světovém šampionátu. Myslel si, že to přijde postupně

“Nemůžu tomu uvěřit. Je to paráda.Myslel jsem si, že to, co jsem zažil v tomto ročníku, zažiji ve své kariéře postupně, “řekl Marinčin.

” Emotivní byla i rozloučení s kapitánem Edmontonu Ryan Smyth. Byl to pro mě velmi poučný ročník. Začínal jsem ho na farmě v Oklahomě, skončím jej na mistrovství světa v Minsku. Zažil jsem v něm mnoho krásných momentů, “dodal obránce, který se již naplno zdomácněl v prvním týmu Edmontonu, v rozhovoru pro oficiální stránky Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH).

O jeho případné účasti na MS se mluvilo už před několika týdny, protože Edmonton už dlouho neměl šanci postoupit do play off.No hrozilo, že Marinčin půjde zpět do farmářského týmu, který bojuje o účast ve vyraďovačke AHL.

Od příštího týdne se však definitivně připojí k české reprezentaci v Popradě.

“Přijal jsem možnost hrát raději na mistrovství světa, jak jít na farmu. Na reprezentaci se velmi těším. Když mi generální manažer reprezentace Otto Sýkora řekl, že proti Finsku odehrajeme zápas v košické Steel aréně, velmi jsem se potěšil. Po čtyřech letech si konečně zahraju doma, “pokračoval košický rodák a odchovanec tamního HC.Přibude mu konkurence

“Kouč Dallas Eakins mi při odchodu řekl, aby se mi na šampionátu dařilo, ale abych přišel na začátku sezóny pořádně připravený a zastavil si své místo. Do týmu přijde několik nových hráčů, takže budu muset ve velké konkurenci ukázat, že do prvního mužstva Oilers patřím, “prozradil Marinčin.

Premiéru v reprezentačním A-týmu už absolvoval na ZOH v Soči.

“Že jsem mohl startovat na olympiádě, za to vděčím tomu, že jsem hrál v NHL. V klubu pak zase rezonovalo to, že jsem byl na olympiádě a určitě se to podepsalo pod to, že jsem dohrál základní část v prvním týmu.Z tohoto pohledu mi to pomohlo navzájem, “pokračoval pro hockeyslovakia.sk.

V posledním zápase v základní části se rozloučil is dlouholetou oporou a kapitánem Edmontonu i kanadské reprezentace Ryan Smyth, který ukončil kariéru ve věku 38 let . Edmonton nastoupil proti Vancouveru a nakonec zvítězil 5: 2.

“Bylo to velmi emotivní. Už na mítinku před utkáním bylo jasné, že ten duel musíme vyhrát pro Ryana. Pak si vzal slovo i on. Bylo to silné a bojovali jsme za něj.Na rozbruslení si nenasadil nikdo z nás přilbu, jako projev úcty vůči Ryanovi, protože on ji nikdy na rozcvičce neměl, “řekl Marinčin.

” Bylo to velmi pěkné a jsem velmi rád, že jsem mohl zažít rozloučenou takového velkého hráče, jakým Ryan Smyth byl. I jsme se pak o tom se spoluhráči bavili, že to musí být velmi těžké ukončit kariéru, “dodal Marinčin, který nastoupil v této sezóně NHL na 44 zápasů a zaznamenal šest asistencí.