Jose Mourinho se utrpěl “Manchester United”

Jose Mourinho se utrpěl “Manchester United”. Louis Van Gal byl hodně koupil a chaoticky, nakládal balíky extrémních obránců a dal Ashley Young v útoku. Tým stále potřeboval restrukturalizaci a mnozí věřili, že “United” ušetří pouze hvězdné nováčky.

Dobytí trofeje, návrat do Ligy mistrů a dobrý start sezóny v „United“ s Mourinho se shodoval s bombicheskimi marketingu a fotbal přechody Pogba, Ibrahimovic, Lukaku. Ale nejen. Může úspěšný tým sestávat z jedné hvězdy? Fanoušci by to rádi – ve skutečnosti se to nestane.

Outcast 2.0. Jak Mourinho po Fergusonu odhalí průměrné hráčePhoto: SI, MUFC
Pokud se vrátíte do doby Fergusona, jednou z jeho hlavních schopností byla schopnost dosáhnout výsledků se spoustou průměrných hráčů ve skladbě. V sociálních sítích se stále objevují screenshoty kompozic, s nimiž United vezli Arsenal do Premier League a Milána v Lize mistrů. Stahujete.

Něco podobného úrovni systému, mimochodem, staví Zidane v “Real”. Harmonicky staví hráčky jako Vasquez a Nacho ve hvězdné struktuře “Real” a nedodržuje modrý sen o novém Galactikos. Dokonce i Perez vypadá, že ustoupil ve své šílené stavbě Eldorada.

Fergie nebyl důmyslným taktikem – pro to on, ve své době, měl portugalský Carlos Queiroz. Nicméně, věděl, jak řídit lidi a ne jen po ukončení jeho kariéry produkoval dvě knihy, které vyprávějí příběh o „United“ průvodce analogicky s obrovským korporace. V takové korporaci, jako nikde nepoužívat silné stránky svých zaměstnanců a kompetentně pracovat s jednotlivci.

Phil Neville. Nicky Buttová. Wes Brown. John O’Shea. Darren Fletcher. Pak Ji-sung. Johnny Evans. Tom Cleverly. Danny Welbeck. Nejlepšími příklady – ani hvězdné, ale pracovití hráči, kteří jsou připraveni čelit pluh trávník pro trenéra a tým, pro případ, že by byly dané a že chtějí dostat zpět. Chicharito je útočník, který se s sexy fotbalem nezasáhl, ale míč do sítě zasáhl jakoukoli částí těla v jakémkoliv spoofu – mnohokrát.