Keltský držel doma 10-muž AEK Athény v kvalifikaci Ligy mistrů

Keltská nabídka na fotbal Ligy mistrů je v nebezpečí po 1-1 losování proti AEK Athens v první etapě jejich třetího kola kvalifikace na Parkhead.

Brendan Rodgersova strana začala dobře a záložník Callum McGregor jel v úvodním gólu v 17. minutě, ale to bylo vráceno minutu před poločasem, když Viktor Klonaridis vystřelil ve vytrhávacím vyrovnávači. > V 57. minutě se návštěvníci zredukovali na 10 mužů, když Konstantinos Galanopoulos zvedl druhou žlutou kartu od italského rozhodčího Luca Banti za zakopnutí o Jamese Forresta, když závodil směrem do pokutového území.

Rodgers, s určitým vzdorem řekl: „Kromě jedné chyby, kterou jsme udělali těsně před poločasem, a [kdyby] jsme tu seděli v 1-0, mluvili bychom o fantastickém výkonu.Začali jsme hru tak dobře. Náš tvar, naše lisování bylo na vysoké úrovni a my jsme Bet 365 měli kontrolu nad hrou a pravděpodobně Atény čekaly na poločas, kdy se přeskupily – a připustili jsme.

“Jedinou frustrací bylo, že jsme nemohli Nedělám to, aby se konečný průchod počítal, ale celkově jsme stále v opravdu dobré pozici. Vždy jsme věděli, že to bude stejně obtížná hra, ale určitě po dnešním večeru a představení nám dává velkou naději jít tam a dosáhnout výsledku.

“Věděli jsme, že jsou dobrá stránka, ale dokázali jsme, že jsme také dobrá stránka a můžeme tam jít a dosáhnout výsledku. Můžeme tam skórovat, nemyslím si, že by to mělo být.Musíme se také dobře bránit.

“Pro nás to vždycky byla obtížná hra, na 1-0 nebo 1-1 jsme si vždy mysleli, že tam budeme muset jít a skóre. Stále je v rovnováze.Samozřejmě, že se houpe, jak jsou doma, ale určitě víme, že máme kvalitu jít a vystoupit, když jsme to viděli dnes večer. “ More info here

Uprostřed frenetického startu Hoops opustil Kieran Tierney zahnal ruce brankáře AEK Vassilise Barkase šikmým pohonem z krabice, s obráncem Vasiliosem Lampropoulosem dokončil povolení.

O chvíli později byl McGregorův pohon z podobné vzdálenosti přemožen Barkasem za roh.

Byli to dva energičtí a podnikaví domácí hráči, kteří se spojili pro úvodní branku, Tierney se opět dostal do dobré pozice uvnitř krabičky a jeho přihrávku zahnal McGregor, který otočil a vystřelil míč doleva do rohu z 10 yardů.

Forrest vystřelil ze vzdáleného postu ve 39. minutě, vteřiny předtím, než keltský brankář Craig Gordon převrátil přes příčku silnou 25-yardovou jízdu od Héldera Lopese.

Nicméně, Lopes měl více štěstí ve 44. minutě, když se rozběhl dolů křídlo sbírat dlouhou přihrávku od André Simões a snížit míč zpět k neoznačenému Klonaridisovi, který jej prohodil kolem Gordona z 12 yardů.

Zatímco byly přítomny některé varovné signály, gól ohromil většinu z Parkhead a změnil pleť kravaty.

AEK vyšel na druhou polovinu s pružinou v jejich kroku, ale Celtic je brzy nechal na zadní noze, Tierney opět vedl obvinění.

< p> Další zvrat nastal, když Galanopoulos, rezervovaný o chvíli dříve na chybu na Tomovi Rogicovi, byl poslán balení na cynický výlet na Forrestu. , Olivier Ntcham se opět přiblížil s dlouhým doletem.

AEK, ve své první konkurenční hře sezóny, seděl hluboko a šťastný, že skóre zůstalo nedotčeno.

Domov strana se v závěrečných fázích a pěti přidaných minutách vrhla vpřed, ale únavní návštěvníci se bránili disciplínou a pečlivostí a budou chtít jejich šance Unibet bonus postupovat před svými příznivci příští týden.

Nový manažer AEK Marinos Ouzounidis, který měl na starosti poprvé v konkurenční hře, se zdráhal číst do výsledku příliš mnoho. “Byl to pro nás velmi dobrý výsledek, ale nic se neděje,” řekl. “Je důležité, abychom byli příští týden lepší.”Byli jsme lepší na začátku druhé poloviny, ale po červené kartě se věci změnily. Bylo normální vypořádat se s větším tlakem a nebylo možné, abychom získali tolik protiútoků. Možnosti jsou nyní v náš prospěch. “