Kriket Jižní Afrika přiznat, že jsou bezmocní zastavit Anglie hráč mozků

Nejméně pět hráčů, kteří od listopadu 2015 odehráli testy, se připojili k anglickým krajům nebo se k nim přidali, protože utíkají z kvót, hledají lepší plat a hledají pohyb, než by Brexit mohl zrušit rozhodnutí EU, které umožňuje Jihoafrickcům hrát v Anglii jako non-zámořští hráči.

Guardian chápe, že off-spinner Dane Piedt, který letos hrál proti Anglii, a alespoň jeden člen družstva pro nedávné turné po Austrálii (i když ne ten, kdo hrál v Anglii) Test série, který Proteas vyhrál 2-1) se snaží přejít na anglický kriket.Hráči v Kolpaku si mohou zahrát domácí kriket v Jihoafrické republice v anglické zimě, ale propadnou své mezinárodní kariéře, zatímco mají smlouvu v Anglii. spinner Simon Harmer se připojil k Essexu, Stiaan van Zyl se přestěhoval do Sussexu a Derbyshire podepsali Hardus Viljoen, aby vedli svůj tempový útok; všichni tři hráči jsou v jejich 20s. V říjnu se do Leicestershire připojil i bývalý mezinárodní hráč pod 19 let Colin Ackermann. . V roce 2008 hra mezi Northamptonshire a Leicestershire, 12 z 22 hráčů bylo na Kolpak nabídky.Vzhledem k tomu, že se pravidla způsobilosti zpřísnily, počet hráčů registrovaných jako Kolpaks se v posledních letech snížil, přičemž v sezoně 2016 to bylo mezi 3% a 4%.

Piedt, který má 26 let a hrál nejaktuálněji jeho sedm testů v srpnu, věří, že je nepravděpodobné, že bude podepsán kraj jako zahraniční hráč, a proto je rád, že hrát jako Kolpak.Nedostatek kvalitního spinu v County Championship znamená, že stejně jako Harmer má dobrou pozici, aby si vydělal dohodu, ačkoli dosud formálně nepromluvil s žádnými kraji.

Uspořádání poskytuje hráčům větší jistota zaměstnání, ale i větší odměny; s Rand slabou, Van Zyl – kdo hrál 12 testů předtím, než je vynechán v srpnu – má smlouvu s Sussex to je dohodnuté být hodnota třikrát tolik jako jeho dohoda s Cobras v Kapském Městě.

< p> „Už dávno jsme si uvědomili, že svět je globální vesnice s lidmi velmi mobilními.Občané Jihoafrické republiky se stejně jako v každé jiné zemi a napříč všemi ostatními profesemi budou angažovat v zahraničí, aby mohli využít silnějších měn a pracovních příležitostí. v anglických hrabstvích. “

Motivace k odchodu v této době je zvýšena nejistotou ohledně vnímaného dopadu Brexitu.Hráči, kteří již podepsali smlouvu s Kolpakem – Van Zyl a Viljoen, jsou smluvně uzavřeni do roku 2019 – věří, že nebudou ovlivněni, ale že se to v roce 2017 změní. nyní se obávají, že přijdou o tuto příležitost, jakmile bude Brexit realizován, “řekl Lorgat, ale ECB řekla Guardian, že je příliš brzy na to, aby věděla o dopadu hlasování v referendu.

„ Pokud jde o širší dopad Brexitu, “Řekl mluvčí ECB,” je příliš brzy předvídat výsledky v této oblasti.Čekáme na další informace o právní situaci po Brexitu a poté budeme muset podrobněji diskutovat s našimi zúčastněnými stranami, vládou a dalšími sportovními orgány, než budeme moci dále komentovat možné důsledky pro kriket. “

Lorgat odpouštěl méně citlivé cesty blokované kvótami a cíli transformace pro jejich odchod. ČSA tento rok zavedly systém, který vyžaduje, aby národní týmy obsahovaly průměr (přes rok) šesti hráčů barvy, z nichž dva by byli černoši.Piedt by byl prvním nebílým hráčem, který by podepsal smlouvu o Kolpaku, protože nové cíle byly přineseny.

„Každý hráč, který cituje transformaci nebo cíle, hledá měkkou omluvu, protože nemusí být připraven pracovat dostatečně tvrdě, aby bojovali o místo v našich reprezentačních týmech, “řekl Lorgat.

„ Vybíráme jen to nejlepší, co bylo zřejmé z našich nedávných úspěchů proti Austrálii. Nebudete vybírat Austrálii nebo je porazit sedmkrát za sebou, aniž byste si vybrali to nejlepší. “