Lišky si pochutnali na španělském ptáčkovi

Anglický fotbalový šampion Leicester loni prožil pohádku v domácí Premier League, nyní píše historii v Lize mistrů. “Lišky” v úterním odvetném utkání osmifinále porazili hráčů španělského klubu FC Sevilla 2: 0 a navzdory prohře 1: 2 v prvním měření sil postoupili mezi nejlepší evropskou osmičku.

Mužstvo z King Power Stadium se v průběhu celého zápasu drželo herní schémata, kterou mu naordinoval trenér Craig Shakespeare. “Byl jsem velmi spokojen s výkonem mých hráčů. Samozřejmě, proti jednomu z nejlepších evropských týmů jsme si potřebovali zachovat chladné hlavy a konkurenceschopnost. Myslím, že se nám to dařilo od první minuty. Naším herním plánem bylo znepříjemnit Seville tento duel. Nechtěli jsme její dovolit rozvinout vlastní hru, “prohlásil 53letý rodák z Birminghamu pro oficiální klubový web. Shakespeare dlouhá léta působil v Leicesteru jako asistent. Pomáhal i svému předchůdci Claudiovi Ranieriho. Po Talianovom odvolání mu vedení klubu zpočátku svěřilo hlavní trenérský post pouze dočasně, ale od neděle platí, že Shakespeare bude šéfem A-mužstva Leicesteru City minimálně do konce této sezóny. Pomohli tomu zřejmě i ostatní dvě ligové vítězství nad FC Liverpool a Hull City (shodně 3: 1, pozn.).

Leicester City pod vedením nového kormidelníka do třetice triumfoval dvoubrankový rozdílem. Hosté z Andalusie zaskočil v 27. min přesný zásah jamajského zadáka Wese Morgana. Krátce po změně stran se do střelecké listiny zapsal i Marc Albrighton. Sevilla čtvrthodinu před koncem přišla o vyloučeného záložníka Samira Nasriho, přesto měla příležitost vybojovat prodloužení – Steven N’Zonzi však v 80. min neproměnil pokutový kop. Leicester v domácím prostředí zvítězil ve všech čtyřech tohtosezónnych vystoupeních. “Neuvěřitelné, vůbec tomu nemohu uvěřit, že jako nováčci v Lize mistrů jsme se probojovali tak daleko. Toto je jeden z největších zápasů v historii klubu. Nejsem si jistý, jestli se něco takového někdy zopakuje. Byl to fantastický večer pro celý Leicester. užijeme si tento moment, ale stále nesmíme zapomínat na ligovou soutěž, “řekl podle oficiální stránky Evropské fotbalové unie (UEFA) střelec prvního gólu Morgan.