Manchester United překonal kouzelnou čáru: V Premier League se nic nestalo!

MANCHESTER – Anglické fotbalové fanoušky Manchester United potvrdily hodně úspěchů v sobotním 25. kole Premier League, když se FC Watford podařilo porazit domácí 2-0. Zápas byl francouzský útočník Anthony Martial: v 32. minutě vyzval k bodování Španěla Juana Mata, v 60. letech.min sám zpečetil triumf týmu z Old Traffordu.

“Rudí ďáblové” triumfem nad Watfordem dosáhly magický milník – na svém kontě mají 2000 získaných bodů v Premier League.Manchester United hrál celkem 949 ligových zápasů. Jak informovalo statistické twitterovém konto OptaJoe, druhý v historickém pořadí Arsenal Londýn zaostává o 203 bodů (949 zápasů / 1797 b.).

 “Úsek hry před prvním gólem byl prostě úžasný. Lidé na tribunách šíleli, protože mohli zhlédnout krásné momenty, dobrý pohyb z naší strany, šance, souboje či pěkné zákroky. Bylo to skvělé. Byl by to fotbalový zločin, kdybychom v prvním poločase nestrelili gól, “ konstatoval pro oficiální klubový web trenér United José Mourinho. “Bylo mi potěšením, že jsem vstoupil do tohoto souboje. Řekl jsem, že v první minutě nemáme gól.Důležitější bylo, abychom od úvodu hráli pěkný fotbal, “ dodal 54-rodák ze Setúbalu.

Manchester United neprohrál 16. ligový duel za sebou. Naposledy nestačil ještě 23. října minulého roku na lídra FC Chelsea (0: 4). Přibližuje se tak svému cíli – skončit na některé z prvních čtyř příček, které znamenají místenku do Ligy mistrů. “Jsem si jistý, že na konci sezóny budeme mezi nejlepším kvartetem, “ řekl nizozemský obránce Daley Blind. Kanonýr Zlatan Ibrahimovič však myslí na více .