Mathieu Flamini si vychutnává boty Francise Coquelina v Arsenalu

Mathieu Flamini je připraven dokázat, že je v souladu s fyzickými a duševními potřebami nahradit zraněného Francise Coquelina za defenzivní záložku pro Arsenal.

Flamini odstartoval pouze čtvrtou hru sezóny v úterý 3: 0 domácí zvítězil nad Dinamo Zagreb v Lize mistrů – s Mikel Arteta také zraněný – a on přiznal, že zápas fitness byl problém pro něj. Arsène Wenger řekl, že Coquelin nebude k dispozici po dobu 12 týdnů a Arteta se očekává, že bude po dobu jednoho měsíce obránce – oba byli zraněni v sobotu v Premier League porážce u West Bromwich Albion.Alexis Sánchez zasáhne dvakrát, jak Arsenal porazil Dinamo Zagreb udržet naděje naživu Přečtěte si více

Správce má Aaron Ramsey se vrátil do fitness po pět týdnech s problémy s otřesy a on se vrátil jako 64. minutový náhradník proti Dinamovi v širokém středním poli, který pracoval zleva, ačkoli jeho teplo ukázalo, že se vrhl do centrálních oblastí.To je místo, kde se Ramsey cítí nejpohodlněji. Wenger se musí rozhodnout, zda centrální partnerství mezi Ramsey a Santi Cazorla poskytuje dostatečnou obrannou rovnováhu. Wengerova další volba je hrát obránce Calum Chambers ve defenzivním středu a on ho přivedl na pozici za posledních osm minut proti Dinamo. Je to ale Flamini, který má košili a zamýšlí se zvednout k výzvě, aby se v průběhu přetíženého období dostal do práce.

“Fotbal je soutěž, “Řekl Flamini. “Mám příležitost vrátit se do týmu a já se pokusí dokázat každou hru, kterou můžu být v týmu. Mohu hrát dvakrát týdně po dobu tří měsíců? Myslím, že můžu, ale teď je to můj úkol dokázat.

“Fitness se těžko udržuje.Pro sportovce, pokud nehrajete každý týden, není to snadné, protože čím více her máte v nohách, tím lépe se stanete. Získáváte důvěru, fyzicky se zlepšujete, takže možnost hrát po hře je zřejmě pro mě dobrá.

“Je pro mne velkým potěšením, že se vrátím do týmu. Sezóna je vždy velmi dlouhá, takže někdy musíte přijmout, že jste na lavičce, ale někdy máte příležitost dokázat, že jste stále tam a stále můžete hrát v týmu Arsenalu. Moc se mi to líbilo ve hře Dinamo. “Flamini mluvil s Mesut Özilem, který hrál proti Dinamovi, a poznamenal” pěkné překvapení “, že viděl, že němec otevře bodování se vzácnou hlavičkou. Ale kde byl Flamini Bylo to obvyklé.V páté minutě vyskočil do prvního chrtajícího náčiní, jeho první dotek byl propast, který mu narazil na hrudi, a po půl hodině měl štěstí, že unikl rezervaci pro pozdní výzvu na Paulo Machado a on chytil dalšího soupeře Dinama se zbloudilým loktem. On také hrál roli v Özilově cíli. Flamini se nikdy nevzdává a jeho nadšení pro nadcházející úkoly bylo jasné – včetně závěrečné finálové ligy Ligy mistrů v Olympiakosu dne 9. prosince, ve které Arsenal musí převrátit porážku 3-2, kterou utrpěli proti šampiónům Řecka na stadionu Emirates, aby pokročili na head-to-head kravatu. Musí vyhrát dvěma jasnými cíli nebo bodovým hodnocením 3-2, 4-3 a tak dále.Vítězství 3-2 by stačilo, jelikož Arsenal má vynikající gólový rozdíl.

“Bude to skvělá atmosféra, určitě víme, že to nebude jednoduché, ale máme kvalitní a týmový duch to dělat, “řekl Flamini. “Určitě to dokážeme. Hráli jsme krásný fotbal proti Dinamo a skórovali tři branky. Proč nejít do Atén a vyhrát dva góly? “