Muži gymnastky týmu GB se cítili teplo v Rio uprostřed zvýšených očekávání

Teplo je pro mužské gymnasty v každém smyslu. V Londýně, když Británie soutěžila ve svém prvním finálovém týmu, vyrazili s ničím ztratit a skončili překvapením bronzu. Příští týden budou očekávání o pětičlenném týmu mnohem vyšší.

“Je to velká, drastická změna,” říká Thomas, “a pro nás to nejtěžší změní náš postoj. V posledních čtyřech letech jsme byli v pozici, kde jsme se zúčastnili soutěží, které očekávají, že vyhrají medaili, a nic méně je zklamání. “Amy Tinkler nevykazuje žádné nervy, protože ženy hledají medaili na gymnastiku v Riu Přečtěte si více

V loňském roce Británie získala své první týmové stříbro na mistrovství světa a hovoří o objemu nového postavení, které skončilo na druhém místě v Evropanech za poslední dva roky, bylo trochu zklamání.Dvě přírůstky do olympijského týmu, Nile Wilson a Brinn Bevan, dostatečně dokazují, jak konkurenceschopná byla skupina – místo pro tréninkového partnera Thomase Purvisa poprvé za téměř deset let neexistovalo místo a Wilsonova high-barová rutina být zvláštní pozorovat.

Smith se vrátil do koně, po předčasném odchodu do důchodu a tangenciální cestě do televize, ho vrátil do svého nejlepšího: v loňském roce získal evropské zlato a světové stříbro.Rio bude jeho poslední pokus o olympijský titul; Problém je, že teď musí soutěžit se svým spoluhráčem Maxem Whitlockem, který se stal prvním světovým šampiónem Británie, když v loňském roce porazil Smitha na titul. 23letý z Hemel Hempstead, který si v Londýně vzal bronz, je nyní nezpochybnitelným pánem řemesla – má nejtěžší rutinu v soutěži – stejně jako uchazeč o celosvětovou medaili.Poté, co v loňském roce vyhrožoval žlázové horečce, který hrozil, že vynechá jeho výcvik (chyběl to letošní evropské mistrovství jako preventivní opatření), Whitlock by mohl být největším gymnastou, který Británie vyrazila, a je klidně spokojen s reflektorem. “Prostě stále dělám to, co dělám, a jít s tokem,” říká. “Já se na to nedívám jinak než k tomu, co jsem udělal, když mi bylo 17 let.” Přesto by bylo docela výkonné ukrást vše kolem zlatého od jeho osobního hrdinu a vládnoucího olympijského šampiona , Kohei Uchimura z Japonska, který vyhrál každý titul od roku 2009 a je zřejmě stejně konkurenceschopný na Pokémon Go. Po jeho neustálém hraní od svého příjezdu do Rio se dostal od jeho telefonní společnosti za 3 700 dolarů – od té doby, co byl zrušen – a všechno jiné, než je zlato, bude stejně tak velkým šokem.