Neil Warnock: “Mám rád krve a vnitřnosti … to je můj šálek čaje”

Rotherham porážka Blackburn Rovers minulý víkend byl jejich první od února, 11-hra neporazená běh, který viděl vítězství nad Sheffield středa a Middlesbrough, plus remíza proti play-off-vázaný Derby kraj, který strávil více na hráče v této sezoně než to udělal Rotherham na celém stadionu. Bezpečnost byla potvrzena dvěma hrymi, ale v retrospektivním pohledu to bylo přibito, jakmile Warnock prošel dveřmi. Před nástupem do Rotherhamu si Warnock myslel, že je hotový. Poté, co opustil Crystal Palace v prosinci 2014, vypadalo to, že jeho budoucnost byla příjemným životem doma v Cornwallu, se zvláštním mediálním vzhledem a příležitostným poradním koncertem, aby se věci tikaly.Jeden z nich přišel do Queens Parku Rangers, který chtěl, aby Warnock dal Chris Ramseyovi ruku, ale když byl Ramsey vyhozen a Warnock dočasně obviněn, vrátil se “záblesk v oku”. “Dalo mi to zvuk, na tréninku,” říká. “Zapomněl jsem na to, jak moc se mi to líbilo.” I tehdy, když byl Jimmy Floyd Hasselbaink jmenován novým manažerem v Queens Parku Rangers a pomoc Warnocka už nepotřebovala, nečekal, že by se v Rotherhamu objevil. “Ptali se před Vánoci, kdybych pomohl ven, ale řekl jsem, že žádná šance – je to příliš daleko. Ale pak jsem šel nahoru, abych je sledoval proti QPR v lednu, a já jsem si to užil tolik, když mě požádali o pomoc, řekl jsem: “Tak to udělejme.” ” A dát mu to, co má.Warnock, za pomoci svého důvěryhodného pomocníka Kevina Blackwella, zaměstnává velmi uznávaný styl fotbalu: nekomplikované, organizované, trochu oceli a prioritou je to, řekněme, že dostaneme míč dopředu v rychlém chytrém módě. Ale z hřiště je stejně důležité, kde byla atmosféra osvětlená a hráči jsou mnohem uvolněnější; většina týmu, když se ho zeptá na funkci Warnocka, bude odkazovat na jeho pozitivitu.Warnock a Claudio Ranieri možná nejsou nejznámější spřízněnými duchy, ale jejich příslušné úspěchy v této sezóně ukázaly, že udržení světla a pozitivity na tréninku je slušným místem pro každého manažera.

Leicesterské srovnání mohl by být trochu slabý – Rotherham se díval do problémů, ale nebyl 5,000-1, aby zůstali nahoru – ale existují další podobnosti. “Je to obrovský náskok pro všechny,” říká Warnock o letošním titulu Leicester, “protože nebudou nikde poblíž nejlepších polovin mzdy, a Rotherham bude pravděpodobně nejnižší v příštím roce, v závislosti na tom, kdo dostane promo. V dnešní době peníze nejsou všichni a všichni – Leicester to ukázal.Je to chytrý přírůstek, dobrá náborová politika a týmový duch. “Lee Frecklington, kapitán klubu a veterán propagace zpět do záda, která vzala Rotherham do mistrovství, potvrzuje:” Týmový duch v týmu šatna je to nejlepší, co jsem kdy znal. Myslím, že dokonce ani v promoční době jsem nikdy neznal šatnu, která byla tak šťastná, že přišla ke školení každý den. On [Warnock] vytváří opravdu pozitivní prostředí, když přijde do tréninku, vždycky s úsměvem na tváři, vždy se ujistěte, že používá slovo ‘enjoy’. “Facebook Twitter Pinterest Rotherham Lee Frecklington vyhrává penalizaci poslední minuty, vyhrát v Leeds v dubnu. Říká, že Warnock “vytváří opravdu pozitivní prostředí, když přijde do tréninku”.Fotografie: ProSports / Rex / Shutterstock

Zdá se, že i krátkodobá povaha projektu pomohla.Když Warnock dorazil, zdůraznil, že je tam na 16 zápasů a chtěl si užít sebe a řekl hrácům v nejistých termínech, že by měli také. “Řekl, že je to 12-týdenní projekt, dáme mu všechno, co se dá, a možná se nám bude líbit,” říká Frecklington. “Protože to byl jen krátkodobý plán, každý dává vše, co může za těchto 12 týdnů, a to se ukázalo být dost.” “Pokud jsem upřímný, většina lidí tam – – mysleli jsme, že jsme dole, “říká Warnock. “Ale hned od prvního dne jsme řekli:” Podívejte, máme skvělou šanci, pokud budeme držet spolu a budete poslouchat, co máme říci. “Začali jsme na útěku, který byl fantastický.Někdo mě jen vyzval, abych řekl, že je to nejlepší jízda, kterou měl Rotherham od roku 1959 na této úrovni. “Warnock vyhrál třikrát promo akci na vrcholu letu (s Notts County, Sheffield United a QPR) se čtyřmi různými kluby, ale nikdy se nehlédl domů, vždycky se zdálo trochu nepříjemný, připomínající chlapa, který byl nucen nosit chytrý, ale nepohodlný oblek, když by raději hrál v parku a dostal se špinavý. “Mistrovství je těžké ligy, ale mám radost z krve a vnitřností…je to můj šálek čaje.” Warnock představuje jeden z podivných paradoxů mistrovství, což je divize, v níž se mnoho lidí těší, ale jsou v podstatě poháněná touhou vyjít z toho.Pro většinu je propagace prostředkem k ukončení, způsob, jak se dostat k lesklé bohatství a vyleštěným výzvám Premier League, ale pro Warnocka máte smysl, že propagace sama o sobě je cenou, spíše než co po ní přichází. On je jako zloděj pán, motivovaný nikoliv zlatem, ale skutkem prachu. Fotbal Thomas Crown, pokud chcete rozšířit metaforu na bod zlomu.Warnock byl prosazován sedmkrát v jeho kariéře: nikdo nedokázal osm, což je důvod, proč ještě jedna sezóna, s propagací na konci, než konečně odejít do důchodu, by se zdála jako ideální způsob, jak jít ven.

Velkým faktorem v této pozdní kariéře se zdá být jeho manželka Sharonová, která mu dala požehnání a dokonce povzbudila návrat do hry, i když v prosinci byla diagnostikována s rakovinou prsu. “Jen si myslím, že mě chtěla dostat ze svých nohou opravdu,” říká Warnock. Sharonova léčba jde dobře, do té míry, že chce, aby pokračoval v příští sezóně.

Tam, kde to bude, nikdo ještě neví. Warnock je relativně mrzutý, kde bude v srpnu, ale říká, že bude v šampionátu a již předvedl několik nabídek.Opakovaně zdůrazňuje, že je důležité mít dobrého předsedu, který by pravděpodobně vyloučil spoustu klubů. “Byl jsem překvapen, lidi, kteří mluvili se mnou,” říká, ačkoli se nezdržel zůstat v Rotherhamu, mluvit o klubu a předsedovi, Tony Stewartovi, s opravdovým teplem. “Je to jako ve starých časech,” říká. “Mám tu předsedu, který mi prostě dovolil, a myslím, že se mu to líbilo.Poskytl mi podporu, když jsem to potřeboval, a pro mě to tak mají být fotbalové kluby. “Stewart, Frecklington a zdánlivě většina z Rotherhamu chtějí, aby zůstal, ale slíbil, že zanechá nějaké oznámení o jeho budoucnosti až do skončení sezóny. “Bylo by to fantastické,” říká o tom, že se v příštím ročním období bude ubírat s další promocí. “Žádná neúcta k Rotherhamu, kdyby šli nahoru, bylo by s nimi velmi obtížné, ale když jsem to řekl, je toho hodně co říct pro spokojenost a pracovní prostředí, které mě těší. Mám toho opravdu hodně přemýšlet. “