Německá média byli připraveni strávit noc spolu s Diego

Německá média byli připraveni strávit noc spolu s Diego byl chválen Pelé a Zico a fanoušci byli u vytržení, když Brazilec dotkl míče. V prvním roce v Německu byl jmenován nejlepším hráčem šampionátu. A většina pálení bodem jeho kariéry, „Werder“ byl v roce 2009, když tým vzal pohár a Super Cup v Německu a přestěhoval se do finále Poháru UEFA v nedávné historii. „Bremen“ ztracené „Šachtar“ bez Diega, protože shlopotal diskvalifikace jednoho z nejdůležitějších zápasů své kariéry. Ať už tento brazilský kouzelník na poli, snad posledním majitelem poháru UEFA byl jen “Werder”. V roce Zlatého míče byl nominován Arshavin, Diego, a také měl šanci stát se nejlepším hráčem na světě, ale je třeba očekávat, že obdržel prestižní ocenění. Avšak zařazení do seznamu nejlepších 23 hráčů Planet potrubí: další Diego opravdu mohl stát jedním z nejlepších hráčů všech zemí a kontinentů. To bylo věřil a “Juventus”, který investoval do převodu playmaker 24,5 milionu eur.

Diego strávil pouze jednu sezónu v Itálii, ale v mnoha ohledech se stal rozhodujícím pro další rozvoj jeho kariéry. Posbírat 12 bodů za „cíl plus prospěl“ a stal se jedním z nejlepších na tento ukazatel v týmu Diego cítil poprvé, že takové kritiky z obou médií a fanoušků. Brazilský bylo obtížné přejít z bundesligy létat necítila staleté tradice obranné Serie A. on dostal mnohem méně místa a vytvořit jako předtím nepracoval. Diego se obecně dostal do “Juventusu” v nejnechutnější době, kdy jste se tam dostali. Klub pak strávil nejhorší sezónu za 10 let, přičemž v tabulce padl až 7 bodů. „Juve“ bylo tak špatné, že zaznamenal menší než kterýkoli z ostatních ročních XXI století, a jediný čas v 17 letech se podařilo dokončit šampionát s negativním brankový rozdíl. Všechny kopí a šípy létaly v Diegu, který byl očekávaný ohňostroj, ale on byl schopný spalovat jen pár bengálských světel.

“Marotta neví, jak se vypořádat se skutečnými šampióny.” Historie Diega RibasPhoto: Cíl, Globo

Přinejmenším se to zdálo veřejnosti. Statistiky také tvrdil opak – Diego na konci sezóny byl v prvních třech mistrovství reklam, průměrné partnery vytvářející 2,5 bodů ve hře. Skutečnost, že ho vyhodili, už není závislá na Diegu. Ale tyto údaje jsou si všiml až po několika letech po odchodu Diega ze Serie A. V té době to nebyl notoricky známé heshtega # pryamoseychas, ale kdyby byl, když na něj kliknete na pop-up pravidelně komentáře Diego o jeho špatnou hru v sezóny. A pak byly konflikty. Podle brazilského doslova přežil z Juventusu. “V květnu vedl trenér týmu Del Neri, že počítá se mnou. Když jsem viděl práci Giuseppeho Marotty, pochopil jsem, že generální ředitel si myslí jinak. Udělal všechno, co mohl, aby mi prodal. Marotta jednoduše neví, jak s takovými šampióny jednat jako já a David Trezeguet. Marotta se rozhodla prodávat mě, protože chce vidět v týmu pouze Italové, tento plán nepovede k ničemu dobrému. ”

A tady je ještě horší citace: “Nechtěla jsem odejít. Ten “Juventus” mě vyhodil ven. V klubu v Turíně byl projekt, ve kterém jsem neměl místo. Je to v pořádku, hráč z mé úrovně bude mít vždy místo ve fotbale. Upřímně řečeno, nejsem tak rozrušený, že jsem odešel. Snad nejhorší ze všech fanoušků, „Juventus“, což musím poděkovat za vaši úctu a dobrý přístup. Del Neri vždycky byla se mnou upřímná a chtěla, abych zůstala. Zdá se však, že nikdo ve vedení “Juventus” nechtěl věřit svůj názor. Pro mě to je naprosto jasné, proč představitelé turínského klubu jednat proti vůli hlavního trenéra týmu. Očekával jsem více respektu od klubu. “