O Pepê se zajímají tři zahraniční kluby

Útočník Pepê do Grêmio, který je po dlouhou dobu zamýšlen v Portu, vstoupil do nitkového kříže dalších dvou zahraničních klubů, španělské Sevilly a ruského Zenitu. Hodnota hráče klesla po vyřazení trikolóry gaucho ve čtvrtfinále Copa Libertadores, když tým skončil rozmlátil 4 x 1 Peixe ve Vila Belmiro.

Předtím Grêmio stanovil atletský pas na 20 milionů eur (přibližně 125,5 milionů R). Nyní s odchodem Libertadores již mohl být prodej uzavřen za 15 milionů eur, něco kolem 94 milionů R $.

Porto již navrhlo pro sportovce návrh ve výši 12 milionů eur (R $ 75 milionů), přičemž dalších 3 milionů EUR (R $ 19 milionů) dosáhlo dosažených cílů. Hráč i vůdci Gremisty se o tah portugalského týmu zajímali, vyjednávání však nepostupovalo. Největší překážkou transakce byla otázka rozdílu v datech uskutečnění převodu.

S poklesem hodnoty přihrávky hráče provedli hráči Porta nový průzkum Grêmio a případ se může tentokrát dokonce vyvinout. Portugalci však nyní mají silnou konkurenci, protože do okruhu vstoupili španělská Sevilla a ruský Zenit, aby v roce 2021 měli Pepê.

Dalším evropským klubem, který udělal tah, byl Řím z Itálie. Vedoucí představitelé rumunského týmu však považovali novou hodnotu za stále velmi vysokou a alespoň prozatím se vzdali sporu o brazilského útočníka. Za současné situace na brazilském fotbalovém trhu může k prodeji Pepê dojít v první polovině ledna, jednoduše s vědomím, kdo a za kolik bude sportovec z Nesmrtelného odstraněn.

Gaucho tricolor má 70% ekonomických práv mladého útočníka. Zbytek práv se dělí mezi podnikatele Giuliana Bertolucciho (20%) a Foz do Iguaçu (10%).

Viac: Brasfutebol.com