Olympijské hry: Adam Peaty dělá lehký tlak tlaku, když se jeho tvrdá práce vyplatí

Peaty to bylo první vítězství pro britského plavce od doby, kdy Adrian Moorhouse vyhrál stejnou událost již v roce 1988. A neuvěřitelné, jak se zdá, že každý, kdo sledoval britský mužský tým, plave v šesti hrách od té doby, pochybovat. Před závodem byl Peaty s bookmakery 100-1. A jednou se ujal vedení po 25 m, jeho vítězství bylo trochu méně jisté než smrt, a dotek více než daní. Adam Peaty rozbíjí světový rekord znovu na nezapomenutelný večer pro Británii Přečtěte si více

Musíte mít četli nebo slyšeli, že říkají, že mladí necítí strach, protože se nenaučili, jak to je ztratí.Stejně jako mnoho frází v tomto oboru nemusíte myslet příliš dlouho ani příliš tvrdě, abyste zjistili, že je to spousta hniloby, že často se nemusíte bát víc než všichni ostatní. To je důvod, proč jsme také vnímali nezkušenost mládí a nervy, které máte pocit, když děláte svůj debut.

V případu Peaty je však stará čára pravdivá. Neříká jen “tlak neexistuje”, plave tak. To je důvod, proč vyhrála každou velkou 100 m závod, kterou soutěžil od léta 2014. Je to jeden z těch chladnokrevných druhů, zřídkakdy v britském sportu, jenž se stěží zdá. Jak říká: “Mám rád závodní, protože to chci. Nikdo mě nenechá. Co je nejhorší, co se může stát?Budete na druhou pozici? “Facebook Twitter Pinterest Adam Peaty vyhrál první zlato z Rio 2016 z Velké Británie

Peaty trenér Mel Marshall vždy měl podezření, že má talent. Nebo skoro vždycky. Dívala se, než si byla jistá. Poprvé ho viděla plavat, když mu bylo 14 let, těsně poté, co se stal členem klubu City of Derby. Peaty se plavil freestyle, špatně, orbaloval svou cestu nahoru a dolů po pomalém pruhu. Marshall se z něj moc nehodlal, dokud se nepohnul na prsou, a ona okamžitě věděla. Viděla to v síle svého výpadu a ustálené linie, kterou držel vodu.

Marshall, který získal 15 medailí ve své mezinárodní kariéře, přesvědčil Peaty, aby se dopustil prsů. Ale talent nestačil sám. Nikdy to není.A v roce 2012 nebyla Peaty dokonce ani v blízkosti těch nejlepších žen v Británii. On dokončil 10h v 100m na ​​mistrovstvích v národních šampionátech v dubnu 2012, a nebyl nikde jinde než dělat olympijský tým.

Peaty si říkal, že mu chybí věnování, které potřeboval k úspěchu. Při koupání je úspěch hodně. Všechna tato hodiny v bazénu, začínají každé ráno při svítání a každý večer skončí za soumraku, nechávají jen málo času na školní výuku nebo společenskou činnost. Zatímco Peaty mohl být natolik šťastný, že uklidil jednu ze dvou, druhá cítila těžší oběť. Facebook Twitter Pinterest Adam Peaty slaví svou zlatou medailí.Foto: Tom Jenkins pro Guardian Později v roce 2012, během olympijských her, Peaty právě chystá jít ven – “opil se v poli nebo něco tak hloupého jako je tohle” – když se na něj podíval telefon, aby zjistil, co se děje při koupání. Viděl, že jeho kamarád Craig Benson udělal semifinále v oblíbeném turnaji Peaty, 100m na ​​prsou. A to byl okamžik, kdy se všechno změnilo.

Znali se dobře z juniorského okruhu. Benson je o osm měsíců starší než Peaty, ale tehdy byl mnohem lepší. “Bylo to jako” co dělám s mým životem? “,” Řekl Peaty později. “Od té doby jsem sledoval všechny olympiády a řekl jsem si, že udělám další.To byl můj rozhodující okamžik, přestat se mýlit a dostat mou hlavu dolů. “On odešel z vysoké školy a začal trénovat na plný úvazek. Oženil se s jeho neuvěřitelným přirozeným talentem a působivě chladnou náladou a intenzivním závazkem k tréninku. Zpět na britské národní mistrovství v příštím roce, Peaty skončil třetí v 100m prstenu. O měsíc později přerušil minutovou bariéru poprvé na národních mistrovstvích mládeže. V kruzích britského plavání lidé začali mluvit o svých vyhlídkách. Facebook Twitter Pinterest Adam Peaty je gran na plavání zlato: šel jsem balistický. Každý jiný chytil na jednu noc v bazénu Tollcross v Glasgow, během hry Commonwealthu v roce 2014.To bylo, když Peaty musel poprvé závodit proti jeho idolu Van der Burghovi, olympijskému šampionovi. Peaty měl jen 19 let, ale porazil Van der Burgh a přerušil rekord her. Poté se neohlédl zpátky. Na mistrovství Evropy získal další měsíc čtyři zlaté medaile, pak v roce 2015 zlomil světový rekord Van der Burgh na britském šampionátu. Později ten rok získal tři zlaté medaile na mistrovství světa v Kazani a pak čtyři na mistrovství Evropy na jaře.

Nyní má ten, který je nejdůležitější. Ve čtyřech letech přešel Peaty z pouhého britského plavce na olympijského šampióna. Právě teď je 21letý Peaty jedním z nejpůsobivějších konkurentů v zemi, v každém sportu.