Olympijský silniční závod: Chris Froome doufá, že opět uvidí vrchol na tvrdém kurzu Rio

V londýnském kurzu, kde byl nejspíše možný výsledek, měl GB možnost pouze záda Mark Cavendishovi, ale v den, kdy jeho čtyři týmové nemohli ovládnout závod, jak doufali, zkusili, jak by mohli , a neexistoval žádný plán B.Lizzie Armitstead hity zpět: Miluju můj sport, ale nikdy bych se o něj nepodváděl Přečtěte si více

V sobotu platí polární opak: kurz je mnohem tvrdší, závod bude jeden z otřesů až do chvíle, kdy jádro silných zůstane a GB bude mít čtyři potenciální medailisty: Froome a Adam Yates na zřetelném seznamu favoritů, Geraint Thomas a Steve Cummings mezi outsidery, plus těžce pracující Ian Stannard.

p> Ačkoli se nyní zdá být pouhou poznámkou pod čarou ohledně Lizzieho Armitsteda, zhoršující se napětí nad výběrem Cummingsové bylo stěží ideální přípravou a dále odráželo bobavost v britském cyklistickém cyklu po odchodu jejich trenéra Shane Suttona koncem dubna .

Peter Kennaugh byl původně jmenován v sestavě, a to i přesto, že od května kdysi neprotestoval, a přiměl Cummings, aby požádal o rezignaci trenéra Rod Ellingworth.Nakonec Kennaugh odstoupil z týmu, což znamenalo, že Cummings by mohl být navržen spolu s jednodenními klasickými vítězi Yates a Thomasem a vítězem turné Froome. Facebook Twitter Pinterest Chris Froome: “Olympiáda je jiný”

Nebyl žádný kurz, který by byl těžký pro olympijský závod v nedávné paměti. Omezení hostitelských měst mají tendenci znamenat skutečně náročné stoupání, které nelze zahrnout. Profil kurzu Rio je odlišný.Osm krátkých prudkých stoupání Grumari a Greta Funda učiní nějaké škody na počátku 237,5 km, ale rozhodující kroky se uskuteční na osm kilometru stoupání Vista Chinesa, třikrát řešené v posledních 80 km.

Kurz Rio vypadá srovnatelně s jednodenními klasikami, jako je Liège-Bastogne-Liège, ale není to tak drsné jako hlavní horská scéna Tour de France, zatímco 12 kilometrový byt do finále ve Fort Copacabana někteří buď s sprinting schopností nebo taktické nous, kteří mohou dostat přes lezení. Seznam potenciálních medailistů je zdlouhavý, poukazovat na napjatý závod s většinou čeká ukázat svou ruku až do finále.Španěl Alejandro Valverde je stará ruka na ztrátě titulů na silnicích světa – šest medailí za jeho jméno, ale žádné zlato – ale tento kurz je dokonale vhodný pro jeho směs lezení a sprintu, ačkoli jeho dřívější dopingový zákaz by z něj neměl populární zlatou medaili .

Irska Daniel Martin prokázal silnou lezeckou formu během Tour de France a je možná nejlepším jednodenním závodníkem na světě, pokud jde o taktickou ostražitost, a to za to, že má poměrně špatný šprint, zatímco Rui Costa z Portugalska, Vincenzo Nibali a mistr světa v roce 2014 Michal Kwiatkowski nabízejí podobnou kombinaci lezeckých dovedností, taktického uvědomění a jisté rychlosti v cíli, stejně jako francouzské duo Julian Alaphilippe a Romain Bardet. V prvních jihoamerických hrách Kolumbie pole silný tým kolem londýnského stříbrného medailisty Rigoberta Urana, který možná bude muset hrát druhou housle na silnice Tour de France Sergio Henao a Jarlinson Pantano nebo Giro d’Italia r evelace Esteban Chaves.Rio Olympics 2016 – plný program událostí Čtěte více

Týmy v hrách jsou malé – velké národy jsou na hřišti čtyři nebo pět jezdců – takže není možné předpokládat, že se nějaký národ pokouší ovládnout závod.Ten zase by mohl hrát do rukou jezdce, který by chtěl mít šanci na paži v raném pohybu, což je místo, kde Cummings – vítěz dvou etap v posledních dvou Tours de France z dálkových přestávek – dává GB zřejmou možnost.

Pokud jde o Froome, vyhrál třetí Tour de France s nečekanými útoky na Col de Peyresourde a na sprintu do Montpellier, což poukazovalo na nově získané taktické povědomí, které by mělo jít se svou zřejmou schopností lezení.Nicméně, 31-rok-starý nikdy vyhrál jednodenní závod.

On je obvykle odkázaný na silnou podporu týmu Sky v turné k záloze jeho čisté lezení silou, takže to je nemožné předvídat, jak bude fungovat, když se říká, že se ocitne sám se skupinou tuctu v posledních kilometrech a olympijskou medailí kývnutí. V této oblasti má nedostatek zkušeností slabost, ale může také být síla; když Froome závodí jen na instinkt, může být v jeho nejnebezpečnějším.