Pět důvodů, proč Kanada vyhrála mistrovství světa

BRATISLAVA. Kanadští hokejisté ukončili v neděli osmileté čekání na titul mistrů světa. Ve finále 79. šampionátu v Česku porazili Rusy jednoznačně 6: 1.

Zde je pět důvodů, proč to dokázali právě oni.

Smith získal dvě zlaté medaile v průběhu patnácti měsíců. Loni na zimní olympiádě byl trojkou kanadského týmu, nyní dovedl svou zemi k titulu mistra světa jako jednotka.

Trenéři ho nominovali přestože nezažil nejlepší ročník v NHL. V 62 zápasech vyhrál jen čtrnáctkrát a inkasoval až 187 branek.Na šampionátu se však za důvěru odvděčil skvělými výkonmi.Aj ve finále předvedl Mike Smith několik kvalitních zákroků.

V základní skupině pomohl k důležitým výhrám proti Čechům i Švédům, v čtvrtfinále a v semifinále vychytal dvě čisté účty. Třetí mohl zaznamenat ve finále, v závěru třetí třetiny ho však překonal Malkin.

Spoluhráčem pomáhal iv obranném pásmu, často zakládal útoky. Smith má totiž oproti jiným brankářem výhodu v tom, že výborně pracuje s hokejkou.Před dvěma lety dokonce vstřelil v NHL gól.2.Súdržnosť týmu

Kanaďané přicestovali do Prahy s hvězdným výběrem, ba téměř olympijským. Útočníci Sidney Crosby, Claude Giroux, Jason Spezza či Tyler Seguin vzbuzovaly u soupeřů velký respekt.

V minulosti však mužstva, které disponovaly velkými hvězdami, zažili tvrdý pád. Stalo se to Slovákům na domácím šampionátu v roce 2011 nebo Rusům před dvěma lety, když jako obhájci titulu prohráli ve čtvrtfinále s Američany 3: 8.

Nebyl to však případ Kanady. Všechny hvězdy se podřídili týmovému úspěchu.

Každý hráč byl důležitý, zda hrál v první nebo ve čtvrté formaci.Skvělým příkladem je finálový duel, v němž vstřelili první dva góly Cody EAKIN s Tylerem Ennis.

Oba odehráli zápas ve čtvrtém útoku.3.Ofenzívna síla

Je až neuvěřitelné, jak Kanaďané dominovaly šampionátu.V prvních čtyřech zápasech zaznamenali 28 branek – deset dali Němcům, po šest Lotyšům, Švédům i Čechům.