Po měsících záhad, Maroko konečně představí nabídku pro 2026 světového poháru

V high-end restauraci s výhledem na Atlantický oceán z přístavního města Tangier, představenstvo Maroka 2026 nabídl svou vizi Světového poháru, který tak dlouho zůstal zahalen tajemstvím. Vstoupil do závodu dvou koní loni v srpnu, běžel proti svrchovaně sebevědomé a organizované společné kampani z USA, Kanady a Mexika.

Za prvních pět měsíců to byl virtuální informační výpadek, ale nyní, že Hicham El Amrani a jeho tým začali mluvit, šelmy jsou v soutěži blíže, než se očekávalo. Po zdánlivé poslední brance, kterou Fifa přesunula v pokusu o zasvěcení podezřelých osob, bylo navrženo, aby vykolejila marockou nabídku, a proto by to bylo jen v Moskvě, které se bude konat 13. června.Pravděpodobně John Crace Přečtěte si více

Guardian chápe Maroko 2026, že minulý měsíc podalo stížnost Fifě ohledně způsobilosti čtyř členských federací Fifa k hlasování. Jako kandidátské země, Maroko, USA, Kanada a Mexiko se musí zdržet hlasování, ale americká území Guamu, Portorika, Americké Samoy a Amerických Panenských ostrovů si ponechaly hlasy.

Marocká nabídka je založena na koncept Afriky splňuje Evropu, s 12 hostitelskými městy a rozpočtem na výstavbu stadionu ve výši 3 mld. USD. V plánu je vybudovat devět stadionů, z nichž šest je modulárních, což umožňuje snížit jejich kapacitu po turnaji. Rozsáhlá rekonstrukce bude provedena na pěti stávajících stadionech.El Amrani a jeho tým doufají, že dokážou přesvědčit 207 zbývajících členských federací Fifa, že Maroko, které se čtyřikrát zúčastnilo Světového poháru, je nyní schopno hostit největší sportovní akci na africkém kontinentu.

< Je všeobecně známo, že hierarchie Fifa - včetně prezidenta Gianniho Infantina - by upřednostňovala sjednocenou nabídku s připravenými stadiony, infrastrukturou a ustanoveními o ubytování.To neznamená garantovanou 300 milionů bonusovou platbu splatnou řídícímu orgánu v případě, že se turnaj koná v USA.

Také se rozumí, že tři členové rady Fifa – Sunil Gulati z USA, viceprezident Concacaf -Prezident Victor Montagliani a Sandra Fruean z Americké Samoa – zůstali na schůzkách, kde by se měli omluvit.

V marockém táboře se také věřilo, že se také změnilo nařízení o nabídkách 48 hodin před konečnými verzemi, které měly být předloženy v březnu.

Revidovaná pravidla uváděná v hostitelských městech musí mít počet obyvatel 250 000 nebo více – marocké město Ouarzazate nedosahuje.Změna, která byla zvláště zvýšená obočí, byla maximální jízda mezi hostitelským městem a nejbližším letištěm snížena na 90 minut – cesta mezi El Jadida na západním pobřeží Maroka a letiště Casablanca byla odhadnuta na 91 minut.

Byla zavedena 0-5 rozhodčí stupnice a pokud kandidátská země nedosáhne dvou klíčových bodů, bude vyloučena ze závodu.Maroko bylo dvakrát navštíveno pracovní skupinou pro kontrolu nabídek společnosti Fifa a na konci tohoto měsíce zjistí, zda tento test úspěšně prošel, aby se dostal k hlasování.

„Byli jsme trochu překvapeni, když jsme dostali bodovací systém 48 hodin před termínem, který nebyl nutně o metodice, ale o dalších požadovaných informacích, “řekl El Amrani. Pro-Kremlin Cossack vojáci k zajištění” veřejné bezpečnosti “na Mistrovství světa Přečtěte si více

také překvapen, když se americký prezident Donald Trump zapojil do závodu, když Fifa porušila politické zásahy. Trump tweeted: „USA sestavily STRONG nabídku w / Canada & amp; Mexiko pro mistrovství světa 2026. Bylo by škoda, kdyby země, které vždy podporujeme, byly lobbující proti americké nabídce.Proč bychom měli podporovat tyto země, když nás nepodporují (včetně OSN)? “

Ministr sportu v Jižní Africe Tokozile Xasa tento týden také řekl, že její země nebude podporovat marocká nabídka.

El Amrani řekl: „Zaměřuji se na obranu hodnot marocké nabídky, jejích hodnot, jejího konceptu. Ale ve vztahu k politickým zásahům si myslím, že pravidla jsou zcela jasná. Fifa je musí realizovat. Uchazeči je musí respektovat. “

Na otázku, zda si myslel, že nabídkový proces byl spravedlivý, El Amrani řekl:„ Budu vám moci říct, že na konci května a pak možná 13. června . Vše, co si přejeme, je dobrá hra. “

Fifa na přístup k komentáři neodpověděla.