Po životní sezoně zůstal na tribuně. Ďuriš vyměnil boj o titul za ruskou výzvu

Když byl dítě, chodil s pláčem za rodiči, ať mu dají drobné. Chtěl si za ně koupit nálepky s fotbalisty, které sbíral do alba.

Před rokem byl s rodinou na nákupu a otevřel podobný album. Najednou uviděl svou fotku. Tehdy si Michal Ďuriš uvědomil, že už i on patří mezi fotbalistů, kterých v dětství obdivoval.

Úspešnú kariéru rozjel v Banské Bystrici, odkud odešel na sedm let do Plzně. V Česku získal tři tituly a zahrál si Ligu mistrů. V minulé sezoně byl se šestnácti góly nejlepším střelcem klubu. ”

O záchranu budu hrát poprvé. Jsem překvapen, jak vše v klubu funguje.Péče o hráčů je na vysoké úrovni. Ruská liga je pro mě obrovskou výzvou. “Michal Ďuriš o svém novém klubu

Se slovenskou reprezentací byl na mistrovství Evropy ve Francii. Po životní sezoně však přišlo zklamání. V Plzni vypadl ze základní sestavy a občas dokonce seděl jen na tribúne.Spoluhráčom rozumí

Slovenský trenér Plzně Roman Pivarník vysvětloval, že Ďuriš si po náročné sezoně potřebuje odpočinout.

Osmadvacetiletý útočník s tím nesouhlasil a rozhodl se pro odchod do ruského Orenburgu.Přestupová částka se podle českých médií pohybovala na úrovni 600 tisíc eur.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Mohl hrát o titul, nyní bude bojovat o záchranu. Ďuriš opustil Plzeň

Po příjezdu do Orenburgu už odehrál tři zápasy, všechny v základní sestavě. Na premiérový gól v novém působišti ještě čeká.

“na internetu jsem si předem zjistil, kam přestupuju, takže informací jsem měl dost. Spoluhráčům rozumím téměř vše, horší je to s vyprávěním.Používám i angličtinu, “říká Ďuriš.Michal Ďuriš (vlevo) si zahrál i na mistrovství Evropy. (Zdroj: TASR)

V Plzni byl za poslední roky zvyklý hrávat o titul. V Orenburgu bude bojovat o záchranu. V 16-členné ruské lize je jeho klub na 13. místě.

“O záchranu budu hrát poprvé. Jsem překvapen, jak vše v klubu funguje. Péče o hráčů je na vysoké úrovni. Ruská liga je pro mě obrovskou výzvou, “tvrdí. Problémem je umělá tráva

V novém klubu si musí zvyknout na defenzivnější styl hry. “V Plzni jsme každého soupeře fotbalově prohrávali, zatímco v Orenburgu se spíše bráníme a vyrážíme do brejků.Je to fyzicky náročnější, “přiznává.”

Favoritem jsme my, nebudeme si lhát. V současnosti se fotbal vyrovnává a každý může překvapit. Musíme se zodpovědně připravit a zvítězit. “Michal Ďuriš o zápase proti Maltě

Ještě těžší to má s chladným podnebím, se kterým se ve městě vzdáleném 150 kilometrů od kazašských hranic musí vyrovnat. “Přes den je kolem nuly, ale v noci klesne teplota i na minus dvacet.Když nesvítí slunce, pořádně to cítit, “přibližuje.

Zimní přípravu absolvoval s týmem v Turecku a až týden před jarní částí, která v Rusku startuje začátkem března, se vrátili do Orenburgu.

“V Turecku jsme hrávali na přírodních trávnících, a proto mi momentálně dělá největší potíže umělá tráva, na které trénujeme i hrajeme,” reaguje.Ideálne bude režírovat zápas

Nyní vyměnil ruskou zimu za příjemné jarní počasí a klubové povinnosti za reprezentační.Na slovenský národní tým totiž čeká v neděli kvalifikační zápas na Maltě.

Slováci mají po čtyřech zápasech šest bodů za vítězství nad Skotskem 3: 0 a Litvou 4: 0. Malta je v tabulce poslední bez bodu.

“Favoritem jsme my, ale fotbal se vyrovnává a každý může překvapit. Musíme se zodpovědně připravit a zvítězit, “tvrdí Ďuriš.video //www.youtube.com/embed/SigE5skM2lY

Proti Maltě hráli naposledy Slováci před začátkem úspěšné kvalifikaci na ME do Francie. V přípravném zápase v Žilině zvítězili 1: 0.

“Pamatuji si na ten zápas velmi dobře. Výkon nebyl ideální, ale dopadlo to dobře.I teď to bude o nás, co soupeři dovolíme. Ideální by bylo dát rychlý gól, abychom se uklidnili a režírovali zápas, “říká Ďuriš.