Pozastavený Michel Platini se oficiálně stáhne z prezidentského závodu Fify

Prezident Uefa, který FIFA zakázal od všech činností spojených s fotbalem po dobu osmi let ve výši 2 milionu švýcarských franků (1,3 milionu liber), který obdržel od prezidenta Fify Sepp Blatter v roce 2011, uvedl, že původně obdržel 150 prohlášení když oznámil, že uteče, ale nyní byl nucen vyřadit se z voleb dne 26. února – není také jasné, zda by byl k tomuto datu dokončen jakýkoli odvolací proces.

60-letý bude vyčistit cestu pro dalších pět kandidátů v závodě uspět Blattera, protože stále existuje možnost, že Platini by mohl stát, kdyby zrušil zákaz odvolání.

“Odstraněním sebe , Rozhodnu se věnovat mé obraně proti spisu, kde se nezmiňuje o korupci, o padělání, padělání, kde už nic není. “

Platini byl jasným favoritem, který uspěl Blatter, ale jeho volební kampaň byla zastavena ve svých stopách, když detaily platba za rok 2011 byla odhalena v září.Poté se ukázalo, že platba byla založena pouze na ústní dohodě uzavřené s Blatterem před třiceti lety, kdy pracoval jako technický poradce prezidenta Fify. Francouz byl prozatímně zakázán po dobu 90 dnů, která mu zastavila kampaň. osmiletý zákaz uložený dne 21. prosince ve skutečnosti ukončil jeho šance.

Dodal: “Jak lze vyhrajete volby, když se člověk nemůže bránit v kampani. Přesto, když Blatter oznámil svůj odchod do důchodu, obdržel jsem 150 prohlášení o podpoře – 100 oficiálních dopisů od federací a 50 slibů.To všechno za dva dny. “Teď musím dodržovat všechny postupy – Cas (Rozhodčí soud pro sport) a [volební] komisi vedenou Domenicem Scalem, který říkal, že jsem měl falšované účty.

/ p>

“Byl bych bojoval, jako jsem vždycky udělal v mém životě, ale nebyla mi dána příležitost soutěžit tentokrát.” Asijský fotbalový prezident Šejk Salman bin Ebrahim al- Khalifa se objevil jako nový favorit, který vedl Fifu, ale čelí konkurenci Jordánu z prince Ali bin al Husseina, Francouze Jeromeho Champagne, Tokio Sexwale z Jižní Afriky a Gianniho Infantina, švýcarského právníka, který za posledních pět let byl Platini – Zajistěte muže jako generální tajemnice Uefy.