Právě během této zavarushki v Jižní Africe byl mistrovství světa

Právě během této zavarushki v Jižní Africe byl mistrovství světa. Šel bez někoho, kdo by se mohl stát jedním z nejjasnějších a nejpamátnějších hráčů turnaje. Po rozloučení s Juve se musel Diego vrátit zpět do Německa – do Wolfsburgu. Tam byl někdy jasný, ale už nebyl plamenný jako v “Werder”. Navíc Diego otevřeně prisahal s Felixem Magathem. Když ho trenér nezahrnul do startovní sestavy pro poslední zápas sezony proti Hoffenheimu, Diego právě vstával a odešel z týmu. Ve hře to nebylo a tento zápas byl extrémně důležitý pro “vlky”, protože se rozhodlo o otázce jejich místa v elitě pro příští sezónu. “Taková situace, když hráč opustí schůzku v samém teple, nebyla moje koučovací kariéra dosud. Diego musí hledat jiného klubu, „- známý pro své pomeshannost o celkové kázně Magath nemohl udělat jinak. „Wolfsburg“ připájen Diego pokutu ve výši 500 tisíc a odešel na hostování do „Athletics“.

Ve Španělsku hráč nekouřil, ale podařilo se mu založit své psychologické a emocionální pozadí. Následně mu Diego v životě zavolá trenéra Simeona. Na konci sezóny Diego vrátil k „Wolfsburg“ a dostal další šanci od Magath a poradenství. Nicméně, pár měsíců po startu mistrovství Felix byl propuštěn, a Diego okamžitě mluvil v tomto ohledu v tisku. “Teď jsme osvobozeni od diktatury Magatu. Tým si je vědom své síly a bude hrát směle. Konečně se nebojíme dělat chyby, jako tomu bylo u starého trenéra. ” Po odchodu z Magata znovu získal odvahu a stal se tak frustrovaný, že se stal nejlepším útočníkem svého týmu v šampionátu. Ale v Německu byl odložen jen na jedno a půlroční období – na osobní žádost Simeona Diega se vrátil do Španělska. V Pyrenejích také nezůstal dlouho, ale podařilo se vyhodit světovou fotbalovou komunitu s úžasným cílem Barça v play-off Ligy mistrů.

“Marotta neví, jak se vypořádat se skutečnými šampióny.” Historie Diega RibasPhoto: Cíl, Globo

Alespoň kvůli tomu bláznivému výstřelu se Diego musel vrátit do Španělska. Tato sezóna byla pro něj poslední ve vrcholné evropské lize – brzy Diego odešel do Fenerbahce. Mohl by být také v Premier League – měli zájem o Zenit, Spartak a Lokomotiv. Ale to nefungovalo. Nyní je to již druhý rok závodění v rodné Brazílii pro „Flamengo“, pravidelně ukazuje na poli jeho magie a dokonce získal od Titus vyvolání na kvalifikační utkání Světového poháru v Rusku. Pokud přijde Diego na svět, bude to nesmírně krásné. Koneckonců zanechal pocit hluboké nespokojenosti evropských fanoušků. Příliš malý Diego se nafoukl, příliš krátké bylo období, kdy jeho hra fascinovala miliony lidí po celém světě. Někdy se mohl vymanit a při jiné příležitosti. Proklela nejen s MAAE a vedením „Juve“, když ne perly, ale Aaron Hunt, který mu pomohl pokoušet diváky Bundesliga. Kdysi se lokalizoval Sotiris Kiriakos, když se podle brazilského choval úpěnlivě. Ale Diego se skutečně mohl stát Brazílií ve velikosti, která se rovná Zicovi, který chválil Ribase, když zničil všechny v “Werderu”. Teď má jen 32 let, a mistrovství světa v Rusku je poslední šancí, jak zasáhnout fotbalový míč médii a fanouškům fotbalu. Je cítit, že zdroj pro jeho vznícení u Diega ještě nebyl vyčerpán.