Proč bude Dynamo letět znovu do FNL

Proč bude Dynamo letět znovu do FNL
Denis Markov – o kritické situaci bílé a modré, která neopraví Dmitriho Khokhlova.

„Pro další úspěšný výkon“ Dynamo „v Premier League potřebuji ty personální řešení, dnes oznámila, že klub“, – řekl Jevgenij Muravev gendir klub o rezignaci trenéra Yuri Kalitvintseva. Chcete-li posoudit situaci, nemusíte se ponořit do informací, stačí se podívat na postavení, kde se Dynamo po 12 hrách dostane na předposlední místo.

Závěr je logický – akční trenér nesplňuje úkoly a pro zlepšení situace je zapotřebí nové. A v závislosti na situaci se klub musí rozhodnout, který trenér má vyvodit následující body. A podmíněně je lze rozdělit na dva typy – taktiku nebo motivátor. První zpravidla je přiřazena buď v případě, že nefunguje operační schéma, nebo když je třeba hru znovu sestavit. A druhý – když byl tým unavený nudnou teorií a pečlivé vysvětlení toho, co má dělat na poli.

Proč bude Dynamo letět znovu do FNL
Foto: TASS, Sportbox

“Dynamo” potřebuje první. Mají rozkaz s psychologií a selháním v organizaci. Kalitvintsev splnil úkol motivátora a selhal úlohu taktika. Když se ukrajinský tým byl „rodina“, pro ně to byla radost se dívat, a to iv FNL a Premier League kluci přišli účtována jako ambiciózní stážistů, se připojil k sen společnosti. Až do poslední chvíle hráči byli na straně trenéra, byli připraveni bojovat za něj. Klub vytáhl několik zápasů o charakteru: stáhl současného šampióna Ruska (2-2) a sebejistě vydal celý zápas s oblíbeným závodem – “Zenith”. Ale silné vítězství bylo doprovázeno neodpustitelnými taktickými chybami. Klub je organizován uprostřed pole ještě horší než Spartak a monstrum Samba Sow pravidelně ztrácí zónu. Pomalu postupuje z obrany k útoku a je strašně organizovaná podle norem.

Řeč gendira o nutnosti změny je správné, ale kandidátní vedení si zvolilo špatné. Dmitrij Khokhlov má špatné portfolio a nejdůležitějším bodem pro tým je nejvíce katastrofální. Byl působí hlavním trenérem „Dynamo“, zatímco klub čekal na Dan Petrescu (dva zápasy) a několik měsíců ztratily v „Kuban“, který skončil tak brzo, protože nepřípustných výsledků.

V Krasnodaru byl Khokhlov součástí hrůzné hry po neslavné rezignaci Viktora Gončarenka za měkkost, to je zcela neúspěšné. Ale když neměl vytvářet body, ale zavedenou disciplínu – tak dlouho, jak to bylo, hráči nejsou kňučení o zpoždění platu nebo vynechá část, ale pak začal sbor, jako by někdo byl rozhořčen, a pak stiskl uši. Pro trenéra nebyly žádné pravomoci – Roman Pavlyuchenko, vyřadil z klipu kvůli nafouknutému ego a nafouknutým požadavkům. Ale s taktický výcvik byl úplný peklo – nedokázal sérii zápasů, kde „Kuban“ řízených hru (například ne méně než mrtvý „Ruby“) a mohlo by být rychlejší a nebezpečnější, ale pomalu se hrál a nevytvářejí šance.