Richard Scudamore z Premier League se vrací na bývalé manažery FA

Richard Scudamore, předseda představenstva Premier League, zasáhl kritiku pěti bývalých manažerů fotbalového svazu a řekl, že jejich stížnost týkající se ligy, která využívá svého bohatství, aby se dostala na cestu, je „levným záběrem“. > Útok na „finanční sílu“ Premier League přišel v otevřeném dopise od tří bývalých předsedů FA a dvou vedoucích pracovníků do komise pro kulturu, média a sport.

Dopis požádal poslance zvážit legislativu, která by donutila řídící orgán, aby provedl mnoho diskutovaných reforem své řídící struktury, aby mohl lépe reprezentovat širší hru proti obchodním zájmům Premier League.

Scudamore, při příležitosti akce označit 10. výročí programu podpory mládeže Kicks, odmítl předpoklad, že dopis.FA je bezmocný, aby čelil silám Premier League, bývalí předsedové říkají poslancům Přečtěte si více

„To jsou všichni lidé, kteří zvykli pracovat ve fotbale : pořád děláme to, co děláme denně základ, “řekl. „Slavíme 10 let programu Kicks a to se děje po zemi: 200 000 dětí, 68 klubů, to vše děláme.Takže budeme jednat s tím, co je v našich silách, abychom mohli pořádat fotbal, jak je to jen možné. “

Když se Scudamore zeptal, zda je implikovaná kritika top letu spravedlivá, řekl:„ Samozřejmě to není fér.

„Za prvé, FA je nejbohatším fotbalovým sdružením na světě, s penězi dělají to, co se rozhodnou dělat se svými penězi. Za druhé, děláme víc než jakoukoli jinou ligu ve světovém sportu, nebo jakékoliv jiné podnikání, pokud jde o množství peněz, které dáváme.Je to všechno levné, je to opravdu zbytečné a doufám, že to lidé uvidí, co to je. “

Dopis, který podepsali bývalí předsedové David Bernstein, Greg Dyke a Lord Triesman, bývalí režiséři David Davies a Alex Horne uvedli, že FA byli zadrženi „staršími bílými muži“ na jeho 122-členné radě, kteří se bránili změnám a nechali nezastupitelného FA schopného čelit moci Premier League.

Poukázala na to, že tato selhání byla v minulosti mnohokrát projednána, ale FA se ukázala jako neschopná reformy a nyní nebyla schopna vyrovnat se s požadavky „rychle se měnícího světa“.

Pět uzavřelo tvrdí, že reforma prosazovaná vládou by nás dokonce mohla „přivést k nápravě žalostného nedostatku anglických hráčů či manažerů a trapných neúspěchů našeho národního týmu za posledních 50 let“.

Damian Collins, výběrová komise předseda, řekl, že připravuje legislativu, která bude účinně hlasováním o žádné konfi může mít za následek uvalení fotbalového regulátora.

Ale úřadující předseda FA Greg Clarke, který byl v práci pouze od srpna, požádal Collinse a jeho korespondenty, aby se vrátili zpět. vypnuto, říká, že načasování těchto výzev je „špatně posuzováno“.

Ve svém dopise Radě FA, který byl zveřejněn na internetových stránkách řídícího orgánu, potvrdil, že dopis kvinteta „ upozorňuje na důležité otázky týkající se správy FA “, ale řekl, že by mohl být dosažen„ v rámci celé hry “.

„ Domnívám se, že návrhy, které jsou nyní v rozpravě, se budou hodně zabývat některé z výzev týkajících se inkluze, transparentnosti a odpovědnosti, kterým čelíme, “napsal Clarke.

Zdá se, že má spojence ve sportovním ministrovi Tracey Crouchovi, který byl také na akci Kicks v Tottenhamu.Crouch řekl, že Kicks je přesně ten druh programu, který měla na mysli, když jí Premier League slíbila, že zdvojnásobí své investice do fotbalového klubu na 100 milionů liber ročně.

Pokud jde o reformu správy věcí veřejných , ministr sportu byl neoblomný, že legislativa by měla být jen poslední možností a věřila, že její nový vládní kodex pro všechny řídící orgány, které dostávají veřejné finance, by mohl být „sportovní mrkev“.

„Reforma správy a řízení je něco, na co jsme se na chvíli dívali, ne jen na fotbal, “řekla. „Jasně jsme řekli, že pokud se FA a jiní nebudou reformovat, ztratí veřejné financování. Musíme jim tedy dát čas, aby nám to dali. “

Toto financování je určeno pro amatérský sport a přichází prostřednictvím sportu Anglie, v dubnu bude oznámeno další kolo investic.V roce 2013 bylo FA uděleno 30 milionů liber za čtyři roky. Crouch popsal, že hrozba této hotovosti je klíčem ke změně – nikoli „bez sebevědomí“ backbencher.

„FA ví, že musí reformovat, myslím, že vědí, že to bylo příliš pomalé. ,” ona řekla. „Je však zvláštní, že pět předchozích vůdců uznalo, že v této věci neudělali nic, a přesto to novému předsedovi neudělali žádný čas. Máme a jsem první ministr sportu, který vypracoval plány na výběr veřejných financí, pokud nedojde k žádné reformě. Myslím, že to je skutečná pobídka. “